„Jak z toho mohl někdo vůbec něco dát na papír?“ ptala se soudce zoufale tlumočnice poté, co obžalovaný zbrojař s úspěchem napadal její překlad. Pravda je, že i soudce byl z kvality nahrávky nemile překvapen.
Stejně jako dopoledne před ním Martin Barták, i Smrž odmítl odpovídat na otázky žalobce Táborského, který spadá pod ostravské státní zastupitelství. „Velmi se cítím poškozen jednáním pana státního zástupce, který se vším, co měl, šel hned do médií. Proto na jeho otázky nebudu před zde přítomnými novináři odpovídat,“ postěžoval si Smrž. Faktem je, že žalobce se už dopoledne při čtení žaloby více než na senát soudu obracel na přítomné novináře.
Smrž také zpochybnil důvody a motivaci, které Adamse vedly k tomu, že s nahrávkou pořízenou na vlastní diktafon během obchodního jednání se Smržem přišel až tři roky po jejím pořízení. „Jsem navíc přesvědčen, že se s nahrávkou manipulovalo,“ kategoricky prohlásil Smrž. Podle něj za tím stojí společenská objednávka a snaha novináře Mladé Fronty Jana Kroupy o „sólokapra“.
Také druhý spoluobžalovaný v dnešní kauze, bývalý vrcholný český politik Martin Barták, upozornil na možnou osobní animozitu Kroupy vůči sobě. „Musím bohužel říci, že jsem rád, že po těch třech letech, co se celá kauza táhne, po těch letech excesivního chování státního zastupitelství proti mně, se celá věc dostala konečně k nezávislému soudu,“ řekl po skončení dnešního líčení Barták.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Blahuš