Pro většinu veřejnosti jsou jednotliví šéfové organizací, a to se netýká pouze ANO, víceméně zanedbatelné politické figury. Jenomže dovnitř stran a hnutí jde o zásadní posty. Tito lidé mohou předkládat změny, stejně jako je mohou blokovat. Mají výrazný vliv na dění a běžný chod. V uplynulém období řídil pražské ANO Martin Stropnický. Na jeho hlavu dopadala kritika především v té souvislosti, že na právě popsané neměl mnoho času. Přeci jen byl zároveň ministrem obrany, což mu evidentně nedopřálo klid na dennodenní agendu hnutí. Stropnický o tom ví a už před časem se nechal slyšet, že nebude usilovat o své znovuzvolení. Co dál?
Naše redakce oslovila prakticky všechny předsedy, ale i další členy ANO v Praze. Dotazy byly dva: Kdo nahradí Martina Stropnického a kam bude hnutí směřovat? Začali jsme Prahou 1, kde je šéfem Karel Grabein Procházka. Ten je zároveň pražským radním pro majetek. A skončili jsme u prakticky neznámého Jana Salmona z Prahy 22.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: B. Richterová a T. A. Nový