Před hotelem Slavyanskaya, který byl otevřen teprve před pár dny, už brzy zrána postávalo několik bojovníků. Z mnoha koutů Evropy. V autech s ozbrojenou posádkou jsme zamířili do školy na okraj města. Reportér ParlamentníchListů.cz se totiž zúčastnil voleb v Luhanské oblasti. Fronta lidí, co již čekali, aby mohli vhodit svůj hlasovací lístek do urny, se táhla do daleka. „Konečně budeme rozhodovat sami o sobě. Řekněte to celému světu," zastavila mě nadšená starší paní. Uvnitř probíhaly běžné volby. Od těch v Česku se odlišovaly snad jen obrovskou účastí a chutí lidí volit.
Přišly celé rodiny
„Copak vypadáme jako separatisti, jako kriminálníci, jak to o nás Kyjev šíří do světa?" položila řečnickou otázku mladá žena, v ruce nesla miminko. Organizátoři voleb ji pustili dopředu. „Lidé tady jsou opravdu naštvaní, jak se o nich v Evropě mluví. Také jsem se zúčastnil bojů a prý jsem terorista. Muž ale přece musí bránit rodinu," dodal bodyguard Ivan, který pečlivě sledoval každý náš krok. V autě jsme směrem na Krasnodon minuli pár rozbombardovaných vesnic a škol. Například střední zemědělskou školu u Maladogvardějska.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Jan Rychetský