Máme málo času, hlásají tajemné inzeráty. Stojí za nimi miliardář Janeček

09.10.2012 15:16 | Zprávy

VÍME PRVNÍ V pondělí se v celostátních denících objevila celostránková inzerce s tajuplným vzkazem „Máme málo času”. ParlamentníListy.cz zjistily, že je celá kampaň spojena s Karlem Janečkem z Nadačního fondu proti korupci. Janeček to ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz potvrdil.

Máme málo času, hlásají tajemné inzeráty. Stojí za nimi miliardář Janeček
Foto: Archiv
Popisek: Finančník a bojovník proti korupci Karel Janeček

Inzerát odkazuje na stránky vlnyevoluce.cz. Na nich jsou dva vzkazy. První zní takto. „Jde to i po dobrém: Většina z nás si přeje změnu. Přejme si i změnu způsobu, jak změny dosáhnout. Skutečné ohledy a více respektu místo hádek, konfrontací a vyhrocených konfliktů. Stačí začít stavět na tom, co je dobré. Dítě se nezmění, když na něj člověk jenom křičí. V naší zemi se nic nezmění, když budeme pořád jen křičet a kritizovat. Jde to i po dobrém. Dělat dobré věci, kdykoli je příležitost. Alespoň občas přestat myslet na vlastní zisk.”

Další vzkaz vážící se ke sloganu „Máme málo času” zní: „Nechceme strašit, ale opravdu máme času tak akorát. Způsob, jakým dnes organizujeme naši společnost a její bohatství, je nestabilní a neudržitelný. Zatímco se mnozí lidé stále více uskromňují, malá menšina zneužívá a v horším případě devastuje naši zemi ve falešném domnění, že na ni spravedlnost nikdy nedosáhne. Řešení problémů, které jsou opravdu zásadní, odsouváme nebo na ně zapomínáme. Změna je nutná a začít je třeba TEĎ. Máme málo času. Život dnes běží stále větší rychlostí.”

Janečkův obchodní partner Ctirad Hemelík

Karel Janeček se ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz k projektu přihlásil. Redakce se ho dotázala, zda se na kampani nějakým způsobem podílí. “Podílím se na tom. Detailněji se k tomu ale nebudu vyjadřovat,” řekl ParlamentnímListům.cz s tím, že později bude ty, kteří se o věc zajímají, informovat více.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Ondřej Kolář byl položen dotaz

Proč jste smazal vlastní komentář o Pospíšilovi?

To jste tak rychle změnil názor nebo si jednoduše za svými názory nestojíte? A uvažujete, že byste se lídrem kandidátky nebo předsedou strany stal sám?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…