Ošklivé informace o Janu Kaslovi, který se zle rozešel s Babišem. Je toho opravdu mnoho

06.06.2014 10:10 | Zprávy

Jméno bývalého pražského primátora Jana Kasla se v poslední době skloňovalo především v souvislosti s jeho předpokládanou pozicí lídra na kandidátce hnutí ANO pro komunální volby v Praze. Server Vodopodvod se mu však důkladně věnuje v souvislosti s privatizací Pražských vodovodů a kanalizací, přičemž některé formulace dávají tušit, že jde spíše o politický útok za kandidaturu, z níž ovšem před pár dny sešlo.

Ošklivé informace o Janu Kaslovi, který se zle rozešel s Babišem. Je toho opravdu mnoho
Foto: jankasl.cz
Popisek: Exprimátor Jan Kasl

Na bývalého pražského primátora a ještě donedávna avizovaného lídra hnutí ANO pro komunální volby Jana Kasla má pořádně spadeno server s názvem Vodopodvod. Ten se zabývá jen a pouze podrobným popisem průběhu privatizace společnosti Pražské vodovody a kanalizace. Sice se v něm objevuje více jmen politiků, ale jen exprimátorovi je věnován samostatný rámeček s fotkou, v němž se o něm pod titulkem „Kdo je Jan Kasl?“ píše jako politickém turistovi a Richelieu pražské politiky.

O tom, že půjdou Pražské vodovody a kanalizace do privatizace, rozhodl Fond národního majetku definitivně v září 2000, kdy vyhlásil veřejnou obchodní soutěž na prodej jejich 66 procent akcií. „Na správný průběh privatizace měla dohlížet osmičlenná komise, jejímž členem se ustanovil i tehdejší pražský primátor Jan Kasl,“ píše se na serveru. Vítězem soutěže se díky jasně nejvyšší nabídce 6,1 miliardy korun stala firma Prague Water CGE-AW, jejímž téměř stoprocentním vlastníkem byla francouzská společnost Vivendi. Ta měla být podle serveru spojena s řadou korupčních skandálů.

Třetinový podíl koupila francouzská firma za hubičku

Podivné bylo, že se Vivendi rozhodla na rozdíl od ostatních účastníků soutěže, kteří nabízeli částky v rozsahu 2,6 až 3,1 miliardy, pro tak vysokou investici. Bylo totiž málo pravděpodobné, že se ji podaří zhodnotit do roku 2013, kdy měla končit nájemní smlouva s Pražskou vodohospodářskou společností. „To nejzajímavější mělo teprve přijít. Koncem května 2002 primátor Kasl podpořil bezúplatný převod zbývajících 34 procent akcií PVK z Fondu národního majetku do vlastnictví hlavního města Prahy. A už v polovině června Vivendi přišla s nabídkou, že i těchto 34 procent odkoupí,“ připomíná server Vodopodvod.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…