Protivládní aktivisté po volbách: Politické strany u moci dlouho nebudou

14.10.2012 19:40 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Politici, a to z jakékoli strany, nemáte být po krajských a senátních volbách nač pyšní. Tak by se daly shrnout reakce těch, kteří burcují zemi z marasmu, do něhož se dostala. Z nich nejradikálnější je Josef Hörl, podle něhož to mají politické strany spočítané za všechno, co tu od roku 1990 provedly. Podle Jaroslava Popelky dali zase lidé najevo, že už mají dost Petra Nečase.

Protivládní aktivisté po volbách: Politické strany u moci dlouho nebudou
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Důchodci demonstrovali proti vládě

Ohlasy na výsledky krajských a senátních voleb a především nedělní televizní debaty politiků pořádně zvedly ze židle Josefa Hörla, jenž se sám považuje za příslušníka Čtvrtého odboje, tedy bojovníka proti nynějšímu režimu. V minulosti už podal trestní oznámení na Nečasovu vládu, v květnu se pokusil po zasedání sněmovního ústavněprávního výboru občansky zadržet poslance, kteří hlasováním pro zákon o církevních restitucích podle něj spáchali trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele.



„Když jsem se díval na televizi, jak se tam všichni bili v prsa, jak budou uspořádávat moc a vládu v naší zemi, tak jim chci jenom vzkázat: ´Pánové, vy jste byli zvoleni necelými 37 procenty obyvatelstva. Těch 63 procent vám ještě neřeklo, co si přejou oni. A my vám říkáme, že politické strany u moci a u vlády nebudou,“ tvrdí pro ParlamentníListy.cz právník Josef Hörl.

Kdo rozložil národ a zplundroval zemi, bude pykat

Odvolává se přitom na otevřený dopis, který jménem nespokojených občanů rozeslal prezidentovi, vládě, sněmovně i Senátu a který měly zveřejnit ČTK, Česká televize a Český rozhlas. A také na právo lidí na odpor ve smyslu článku 23 Listiny základních práv a svobod. V něm se píše, že občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…