Ucházel se o Hrad a říká: Už nikdy. Vzít si mladou holku do postele je lepší

22.02.2012 11:37 | Zprávy

Kariéra v politice je zapříčiněna nedostatečnou sexualitou či potencí u mužů. A tak je lepší zemřít na hezké holce než v politické funkci, potažmo v prezidentském křesle na Hradě. Tak se vyjadřuje bývalý prezidentský kandidát Miroslav Kříženecký. Advokát z jižních Čech rád, jak sám říká, vážné věci zlehčuje, aby se do vztahů vrátila lidskost. Nejlepším tuzemským prezidentem by podle něj byl Miloš Zeman. A to myslí upřímně.

Ucházel se o Hrad a říká: Už nikdy. Vzít si mladou holku do postele je lepší
Foto: krizenecky.cz
Popisek: Advokát Miroslav Kříženecký

„Jsem přítelem Miloše Zemana, takže bych ho na Hradě viděl nejraději. Obávám se ale, že ho média už moc zdiskreditovala. Ostatně si myslím, že by ho tam rád viděl i Václav Klaus. Možní kandidáti sociálních demokratů na to nemají. Jiří Dientsbier je moc mladý a nevyzrálý, Jana Švejnara zase dost diskvalifikuje, že bydlí v cizině. Nicméně dokázal bych si tam představit i Jana Fischera, protože je slušný člověk, co i se soupeři jedná v rukavičkách,“ přemítá pro ParlamentníListy.cz známý právník Miroslav Kříženecký, jehož jako kandidáta v prezidentských volbách navrhli roku 2003 komunisté.

Češi si neumí vládnout

O přímé volbě prezidenta, kterou už podepsala i současná hlava státu Václav Klaus, si však myslí své. „Každé lidové hlasování zavání přímou demokracií, ale v kapitalismu je přímá demokracie chimérou. Vždy půjde o peníze a o to, kdo se bude moci prosadit v televizi, tisku a tak dále. Kandidát může mít sebelepší program a charakter, ale jak už říkal Jan Werich, každý morální předpoklad musí být materiálně vyfutrovanej,“ doplňuje.

Stranický kandidát Karel Schwarzenberg (TOP 09) prý už nyní rozdává některými prohlášeními podpásovky. Třeba když řekl o Janu Fischerovi, že nic nedělal, proto nic nezkazil. Současní sociální demokraté mají podle něj mizerný lidský potenciál a v ostatních stranách to není lepší. „Tenhle národ má smůlu, že otcem vlasti byl Lucemburk Karel IV. a prezidentem osvoboditelem agent CIA a člen washingtonské zednářské lóže Václav Havel. Vládnout jsme si prostě nikdy neuměli,“ vysvětluje Kříženecký s tím, že talentované osobnosti, jako třeba Miloš Forman, vždy odešly do ciziny, kde se proslavily.

Lepší holka než funkce

Vlastní kandidaturu, při níž se v první volbě roku 2003 utkal s Jaroslavem Burešem, Václavem Klausem a Petrem Pithartem, vidí s odstupem let střízlivě. Tehdy byl navržen KSČM. „Při vědomí, za koho jsem kandidoval, bylo jasné, že o žádnou nadějnou kandidaturu nejde. Ambice jsem tedy žádné neměl. Jsem ale ješitný jako každý chlap. Taky jsem se mohl vyjadřovat k věcem, které by jinak nikoho nezajímaly, a navíc šlo o zdarma propagaci mé advokátní kanceláře. Prožíval jsem to tudíž s klidem,“ vzpomíná.

Dnes už by se prý do ničeho takového znovu nehrnul. „To bych byl blbej. Mám dobře zavedenou advokátní kancelář a svůj osobní život, do kterého nikdo nekafrá. Když si vyjedu s dvacetiletou holkou k moři, tak je mi u prdele, že o tom někdo napíše. Je dobré zůstat nohama na zemi. Když vám chutná víno, pijte ho, když vám chutnaj holky, tak se netřeba vyčerpávat na nekonečných víkendových schůzích,“ podotýká a myšlenku pro ParlamentníListy.cz rozvádí: „Když si vezmete mladou holku do postele a ještě vám to slouží, ježíšmarjá, to je taková krása. Žádná funkce vám to nemůže vynahradit. Proto tvrdím, že jít do politiky je otázka nedostatečné sexuality a potence u mužů. Je totiž lepší zemřít na pěkné holce, než v politické funkci nebo v křesle na Hradě. Vladimír Škutina to kdysi nazval podílem funkce na odlidštění člověka.“

Velmi rád podobné vážné věci zlehčuje. „Dělám to i u soudu, čímž nádherně nasírám některé soudce, co když se rozdával vtip, stáli na konci řady a už se na ně nedostalo. Snažím se vše odlehčit, aby se mezi nás vrátila lidskost, přirozenost, normalita. To jsem ale výbornej člověk. Samochvála sice smrdí, ale nikdo vás nepochválí tak, jako vy sám sebe. Dobré zboží se přeci chválí samo,“ směje se Miroslav Kříženecký. Advokátní kancelář Kříženecký & partneři vznikla v Českých Budějovicích roku 2001, tedy dva roky před jeho prezidentskou kandidaturou.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

14:25 Zrušení koncertu klavírní legendy smrdí politikou. Církev žehnala Prague Pride

Tříkrálový klavírní koncert české legendy jako politická akce? Podle Českobratrské církve evangelick…