Vy rakouští lháři! Veterány rozzuřil atak sudetského sdružení na jejich pomník

27.09.2013 11:31 | Zprávy

Prohlášení rakouského sudetoněmeckého landsmannschaftu o vyhnání čtvrt miliónu Čechů z československého pohraničí nemůže změnit prokázaná fakta dějin. Takto reagují váleční veteráni a pozůstalí po obětech německých (včetně tzv. sudetských) Němců, Rakušanů a Maďarů. Na snahu vysídlených vlastizrádců upozornil věštecky už pár týdnů po skončení 2. světové války - kterou de iure rozpoutali - prezident Beneš a varoval před ní i současný prezident Miloš Zeman.

Vy rakouští lháři! Veterány rozzuřil atak sudetského sdružení na jejich pomník
Foto: Petr Blahuš
Popisek: Dr.Kux a dr.Jaroš ukazují svá vyznamenání

„Sprostý útok rakouských sudetů na pomník vyhnání Čechů v Plzni dějiny nezmění. Tito lháři by měli pohledět na fotografie vyhnaných. Nebyli to pouze čeští úřednici, nýbrž v drtivé většině celé české rodiny rolníků, dělníků, učitelů a všech dalších obyvatel pohraničí,“ řekl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz předseda vlivné okresní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Jiří Jaroš.

„Rakouští sudeti popírají i starší dějiny osídlení československého pohraničí, kde žil zhruba jeden milion Čechů. Z nich asi čtvrtina byla vyhnána ihned po Mnichovu a ostatní zbyli v zabraném reichu a byli zbaveni všech občanských práv. Přitom způsob vyhnání Čechů z pohraničí po Mnichovu vyděsil dokonce i chladné Angličany. Kvůli tomu přijel do Prahy sám londýnský starosta Harry Twyford s humanitární pomocí českým vyhnancům! Jeho fotografii si mohou rakouští lháři prohlédnout v knize Hnědá bestie, vydané roku 1945 v Brně. Tam jsou také otřesné fotografie zavražděných českých četníků a vyhnaných civilních Čechů se skrovným majetečkem na ručních vozících,“ říká Jaroš, který má v ČSBS na starosti mimo jiné i historii odboje a v minulosti vedl vítězně několik soudů s potomky nacistické sudetoněmecké šlechty, kteří žádali po prohrané válce navrácení jejich zabaveného majetku.

Český ČSBS proto chce příští rok odhalit v Plzni památník oněm 250 000 Čechům, kteří na podzim roku 1938 utekli před vraždícími Němci a Rakušany do českého vnitrozemí. Má na něm být mimo jiné vyobrazen reliéf s obrysy hranic Československa před a po Mnichovské dohodě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Blahuš

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

17:50 Pili s Pavlem na zabíjačce. Odvezli ho na chalupu a pak nabourali. Detaily průšvihu hradní ochranky

Popíjeli na vesnické veselici členové prezidentské ochranky ve službě spolu s Petrem Pavlem, kterého…