Vyvěsme černé vlajky, vyzývají aktivisté k protestu proti KSČM

17.11.2012 23:35 | Zprávy

Černý den Olomouckého kraje. Tak mnozí vnímají pondělí 19. listopadu, kdy se bude konat ustavující jednání zastupitelstva, které zde definitivně potvrdí společnou vládu ČSSD a KSČM. Na Facebooku proto vznikla iniciativa vyzývající k tichému protestu proti rudo-oranžové koalici. Lidé chtějí vyvěšovat černé vlajky nebo si připínat černé stuhy.

Vyvěsme černé vlajky, vyzývají aktivisté k protestu proti KSČM
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM

Protože příští týden v pondělí se bude konat ustavující jednání zastupitelů Olomouckého kraje, do jehož vedení poprvé v historii míří také KSČM, na sociálních sítích se nyní srocuje skupina nespokojených obyvatel. „ČSSD přizve k vládě v kraji KSČM. Všichni, kdo s tím nesouhlasíme, připojme se v pondělí k tichému protestu alespoň černou profilovou fotkou, černou páskou přes ruku či vyvěšením černé vlajky. Ukažme tak přátelům i v jiných krajích, že nám to není lhostejné,“ vyzývají organizátoři protestu na Facebooku.

 Voliči si rudo-oranžovou koalici nezvolili

Jedním z těch, kteří se k akci připojí, je i místopředseda KDU-ČSL a lídr Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty Marian Jurečka, který zasedne v krajské opozici s ODS a TOP 09. „Připojil jsme se proto, že zde po 23 letech od revoluce reálně přijdou k moci komunisté. Samozřejmě může někdo namítnout, že voliči rozdali karty. Ano, voliči rozdali karty, sociální demokracie zvítězila, ale voliči nezvolili koalici ČSSD a KSČM. Byla tu i možnost utvořit jinou koalici, kde by KSČM nebyla v krajské radě,“ sdělil ParlamentnímListům.cz Jurečka s tím, že na ustavující schůzi si s sebou vezme černou stuhu.

Bude protest nakonec hlasitější?

Zda v Olomouci dojde k podobné demonstraci, která proběhla minulý týden ve Zlíně, v tuto chvíli není jasné. Nicméně vyjádřit nějakým způsobem nespokojenost s rudo-oranžovou koalicí v Olomouckém kraji chce zatím podle údajů na Facebooku více než sto třicet lidí. Postupně ale přibývá dalších a někteří začínají vyzývat k hlasitějšímu způsobu protestu. „Kéž by místo tichého protestu byla větší ochota nás mladých, mladších, víc se aktivně zapojovat, byť nestranně, do fungování státu. Právě ta pasivita a tiché nadávání u kulatého stolu vede k posílení slibotechních stran. Mluvme nahlas, konejme viditelně,“ napsala na sociální síti například Martina Štěpánková.

Smutek a lítost patří spíše k dění v parlamentu

A co celé akci říká lídr KSČM v kraji a poslanec Alexander Černý? „Pokud je to reakce na to, co se dělo minulý týden ve Sněmovně, kdy koalice z narychlo slepené většiny opírající se o ty, kteří by ve Sněmovně pravděpodobně vůbec být neměli, dokázala prohlasovat věci, nad kterými je docela dobré vyjádřit lítost a smutek, tak to zcela chápu,“ řekl redakci Černý.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…