Zadržení ódéesáci půjdou nejspíš z vazby brzo. Důkazy jsou prý slabší než u Ratha

22.06.2013 9:45 | Zprávy

Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan tvrdí, že vazebně stíhaní rebelové, toho času sedící za mřížemi, se dostanou na svobodu hned, jak to bude možné. Nezbytné úkony, včetně výslechů svědků, jsou prý prováděny co nejrychleji. Informuje o tom sobotní MF Dnes.

Zadržení ódéesáci půjdou nejspíš z vazby brzo. Důkazy jsou prý slabší než u Ratha
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rebelové ODS v čele s poslancem Tluchořem

"Ctíme zásadu přiměřenosti, naším cílem je proto s největším možným urychlením provést úkony, které jsou důvodem vazby," řekl v pátek MF DNES olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan. "Až dokončíme nezbytné úkony, budou dotyční z vazby propuštěni," dodává.

Nečas teoreticky může ovlivňovat svědky

Napřed ale musí k výslechu dorazit premiér v demisi Petr Nečas (ODS). I jemu hrozí obvinění z korupce. Platí však také, že někdejší politici za ODS jsou v lepší pozici než exhejtman David Rath (dříve ČSSD), protože proti nim policie zřejmě nemá tak pádné důkazy a státní zástupce by jen těžko obhajoval dlouhodobou vazbu. V tuto chvíli může jejich vazba trvat maximálně tři měsíce, ale pravděpodobně bude ještě kratší. Stojí za pozornost, že premiér v demisi Nečas je na svobodě a teoreticky může ovlivňovat svědky.

Obhájci někdejších rebelů z řad ODS stále trvají na tom, že se jejich klienti nedopustili žádného korupčního jednání a názory odborníků se v této otázce rozcházejí. V druhé části případu - zneužití tajných služeb - má však policie důkazy poměrně kvalitní, nevyjímaje i doznání, takže Jana Nagyová, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek si možná za mřížemi pobudou mnohem déle.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…