Zeman bez pardónu: Klausovy bodygurady bych hned poslal šlapat chodník

10.10.2012 19:35 | Zprávy

Netřeba nic vyšetřovat. Osobní ochranka prezidenta Václava Klause by měla ihned skončit na ulici, protože je absolutně neschopná. To míní horký prezidentský kandidát Miloš Zeman, jenž se svými bodyguardy z dob premiérování udržuje stále přátelské styky. Oficiálně přiznaná Klausova podpora ho těší, ale žádnou tichou opoziční smlouvu prý za ní nelze spatřovat. Svědčí to prý o prezidentově formátu.

Zeman bez pardónu: Klausovy bodygurady bych hned poslal šlapat chodník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman

Vedle Jana Fischera je Miloš Zeman největším favoritem přímé volby prezidenta, která proběhne příští rok. Podporu mu vyjádřil i stávající pán Hradu Václav Klaus. O nedávném atentátu na něj má Zeman jasnou představu. Šlo prý o absolutní selhání bodyguardů. Vyšetřovat nic netřeba, vždyť to viděly desítky svědků. Osobní strážci by měli proto být hned propuštěni pro neschopnost. Kdyby byl Zeman v Klausově kůži, prý by se o to postaral.

Okamžitě vyhodit!

„Okamžitě vyhodit. Když si uvědomím, že na prezidenta někdo sedmkrát vystřelí a vůbec není důležité, jestli jde o opravdové či plastové kulky, protože to nikdo předem nemůže vědět, tak jdou na mě z toho mrákoty. Atentátník pak odejde, poskytne rozhovor dvěma médiím a vykouří si cigaretu, než ho zatkne státní policie nikoliv prezidentova ochranka. Ty bodyguardy bych poslal šlapat chodník, tedy dělat pochůzkovou službu, protože si nemyslím, že si zaslouží svůj poměrně slušný plat, když odvádějí tak mizernou práci,“ podotýká Zeman ve své předvolební kanceláři v Loretánské ulici, po níž se dojde až k Pražskému hradu, tedy do sídla prezidenta.

Sledovali jsme: TÉMA: Střelba na Klause

Když byl v letech 1998 až 2002 předsedou vlády, také jej hlídala ochranka. Bodyguardi jsou však často vysokými státními činiteli využíváni ke zcela jiným účelům. Chodí na nákupy, venčit psa, nosí aktovky. Takové využívání osobních strážců je vyčítáno i prezidentu Václavu Klausovi. „Bodyguardi jsou velmi důležití. V jednom z bulvárních deníků jsem se dozvěděl, že podržtažkami byli bodyguardi prý i u mě. Šlo ale o obvyklou lež bulváru. Nikdy jsem po mých tělesných strážcích nežádal, aby dělali jakékoliv domácí práce,“ říká.

„K těm svým jsem se choval velmi přátelsky. Doprovázeli mě třeba na běžeckých túrách na lyžích, a protože se pohybuji velmi pomalu, tak byli vždy kilometr přede mnou, pak se vrátili, byli kilometr za mnou a tak. V těch dvou intervalech na mě mohl být spáchán atentát, leč nebyl.  Byli to milý chlapci, nicméně kdyby se stalo to, co v Chrastavě Václavu Klausovi, tak bych naléhal na to, aby byli okamžitě propuštěni ze služby pro neschopnost. Ti mí bývalí bodyguardi ke mně na chalupu doposud občas přijedou si popovídat,“ doplňuje.

Tichá dohoda s Klausem?

Ostatně s prezidentem Václavem Klausem jsou sice na různých stranách politického spektra, přesto se vzájemně uznávají a podporují. I Klaus tedy projevil přání, aby se příští hlavou země stal Zeman. Podle některých to připomíná jakousi tichou opoziční smlouvu, kterou spolu kdysi sepsali právě kvůli tomu, aby Miloš Zeman mohl po čtyři roky vládnout. „Vyjádřila mi podporu řada výrazných osobností. Třeba filmový režisér Vojtěch Jasný, hudebník Felix Slováček, prezident agrární komory Jan Veleba, teď zpěvák Láďa Kerndl a hlásí se další, aniž bych je k tomu sám vyzýval. Samozřejmě, že si vážím podpory Václava Klause, ale nejde o žádnou druhou opoziční smlouvu. Jen skutečně velká osobnost dokáže respektovat člověka, který má jiné názory. Klaus je prostě formát. A mimochodem všiml jsem si, že popularita Václava Klause je kolem sedmdesáti procent, takže všichni pisálci, co píšou, jak jeho popularita znamenitě klesá, nemají pravdu,“ vysvětluje Zeman.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

11:40 „Prasárna.“ Babiš vyletěl nad 34 miliony utracenými Foltýnem. A nejen to

Fialova vláda bude za 34 milionů korun z peněz daňových poplatníků v kampani propagovat „státní téma…