„Naši akademici se musí rozhodnout. Nemohou bojovat na několika tématech současně a přitom jsou ta témata naprosto protikladná. Nemohou bojovat proti školnému a současně chtít maximální akademickou svobodu a plné rozhodování o vysokých školách. Pokud školy touží po naprosté nezávislosti na státu, pak by samozřejmě museli chtít i nezávislost na penězích daňových poplatníků," uvedl prezident pro ČRo.
Školné odmítají. Proč tedy chtějí svobody jako soukromé školy?
Klaus připomíná, že akademici žijí v přesvědčení, že mohou o všem rozhodovat. Přitom jsou ale závislí na daňových poplatnících, nikoli na školném, To odmítají. "To co předvádějí, je falešná hra na akademickou svobodu,“ dodal Klaus.
Prezident také řekl, že každý ví, že české vysoké školství není v dobrémm stavu. "Že školy usilují primárně o extenzi počtu studentů a extenzi vědeckých a pedagogických titulů u svých učitelů si štěbetají vrabci na střeše, reforma je nezbytná. Jsem velmi pobouřen tím, co si akademický svět v této chvíli dovoluje a jsem velmi rád, že se k tomu zcela jasně vyjádřil i premiér Nečas,“ zlobí se prezident.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh