Jak tedy elektrokoloběžku skladovat? „Doporučujeme uchovávat elektrickou koloběžku v zastíněné a suché místnosti s pokojovou teplotou, mimo obytné prostory,“ říká Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje. Pokud uživatel tuto možnost nemá, měl by zajistit minimálně to, aby koloběžka nebyla skladována na přímém slunci, nedostala se k ní voda a v blízkosti nebyl hořlavý materiál.
„Nabíjet na bezpečném místě pod dozorem, mít připravené vhodné hasební prostředky, používat jen originální nabíječky,“ doporučuje dále Horáková. Elektrokoloběžku není vhodné nabíjet bezprostředně po jízdě, kdy je motor zahřátý. Stroj by měl být nabíjen pouze do plného dobití baterie, nikoliv déle. Vhodnou dobu pro nabíjení uživatelé elektrokoloběžek naleznou v návodu výrobce. Majitel elektrokoloběžky musí však myslet i na zcela základní věci, jako je rozmotání nabíječky.
Jak postupovat v případě požáru elektrobaterie? „Pokud elektrokoloběžka začne hořet, snažit se evakuovat koloběžku na bezpečné místo, pokusit se plameny uhasit a ihned přivolat hasiče,“ instruuje Horáková. Majitel elektrokoloběžky by si tak měl pořídit i hasicí přístroj, aby v případě požáru mohl rychle a efektivně zakročit.
Projekt Bezpečně na elektrokoloběžce je financován z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva