ZŠ Josefa Hlávky má více budov, první stupeň se nachází ve školní budově staré 125 let. Její počítačová třída a učebna hudební výchovy ve třetím patře byly donedávna pro pohybově znevýhodněné žáky bez cizí pomoci nepřístupné. Vše se změnilo letos v únoru, kdy škola zažádala o grant Oranžové schody a uspěla.
„Schodolez je bateriově poháněný elektrovozík s pásy opatřený sedadlem, na které se dá připoutat podobně jako v autě. Využijí jej také handicapovaní rodiče našich žáků nebo děti po úrazu, které mají nohu v sádře. Nyní už mohu říct, že naše škola je otevřena každému,“ usmívá se ředitel ZŠ v Přešticích Josef Šperl.
Architektonické bariéry na základních a středních školách ztěžují začlenění handicapovaných žáků do běžného vyučování. Odstranit tyto překážky pomáhá již druhý rok projekt Nadace ČEZ s názvem „Oranžové schody.“ „Zatím jsme rozdělili částku 9 532 071 korun mezi 22 škol, tři z nich jsou v západních Čechách. Příspěvky na výtahy, plošiny či schodolezy poskytujeme základním a středním školám. Podporujeme také nákup zvukových a světelných naváděcích systémů pro žáky a studenty se sníženou schopností orientace,“ vysvětluje princip grantového řízení Ivana Götzová z Nadace ČEZ.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ