ČEZ: Jeden Rosenbauer místo dvou Tater

19.12.2022 13:30 | Komerční článek

Jeden z nejmodernějších cisternových automobilů mají nově k dispozici hasiči Jaderné elektrárny Temelín. Nahradí dvě, skoro dvacet pět let staré, cisternové Tatry. ČEZ vozidlo pořídil za sedmnáct miliónů korun a pomáhat bude i v okolí elektrárny.

ČEZ: Jeden Rosenbauer místo dvou Tater
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Speciální cisterna Rosenbauer pojme 15 tisíc litrů vody a dva tisíce litrů pěnidla. Kvalitní a rychlý zásah umožňuje moderní čerpadlo o výkonu deset tisíc litrů za minutu a dvě proudnice.  Ze střešní, dálkově ovládané, mohou hasiči zasáhnout do vzdálenosti sto metrů, dosah proudnice z přední části vozu je sedmdesát metrů.

„Modernizací prochází nejen zařízení elektrárny, ale i výbava našich hasičů. Ti musí zasáhnout kdekoli v elektrárně do čtyř minut. Vedle toho jsou připraveni pomoci i v okolí elektrárny,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Nová cisterna nahradí dosavadní dva cisternové vozy Tatra 815 z roku 1998. Přitom kapacita vodní nádrže zůstane velmi podobná. „Nová cisterna má například i třikrát výkonnější čerpadlo, to navíc umožňuje také vysokotlaké hašení.

Řada moderních prvků pomůže rychlejšímu a kvalitnějšímu zásahu a to je v kritické situaci vždy velmi důležité,“ poznamenal Petr Měšťan, ředitel bezpečnosti jaderných elektráren ČEZ.

Od roku 2016 jsou profesionální hasiči ČEZ zařazeni do takzvaného poplachového plánu Jihočeského kraje. Vyžaduje-li to především rychlost zásahu, může krajský hasičský dispečink právě temelínskou jednotku povolat. Ročně takto hasiči elektrárny ve svém okolí zasahují v jednotkách případů.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NKÚ: Evropské dotace jsme se naučili čerpat, ale rozmělňujeme je do množství projektů bez výrazného efektu

16:08 NKÚ: Evropské dotace jsme se naučili čerpat, ale rozmělňujeme je do množství projektů bez výrazného efektu

Za dvacet let, kdy je Česká republika členem EU, dosáhl rozdíl mezi příjmy a odvody do evropského ro…