„Konkrétně v Ústí nad Labem trvala 241, Teplicích a Bílině 242, Chomutově a Jirkově 247 a Kadani a Klášterci nad Ohří 245 dní. S dodávkami tepla jsme začínali mezi 15. až 19. září 2022 a ukončili jsme je mezi 19. až 20. květnem 2023. Předcházející topná sezona 2021/2022 přitom začala v rozmezí 19. až 21. září 2021 a skončila mezi 4. až 9. květnem 2022. Trvala tak v průměru 231 dní. Aktuální sezona 2022/23 tak skončila o deset dní později,“ shrnula vše podstatné Šárka Vinklerová, ředitelka pro obchod a strategii ČEZ Teplárenské. Přestože byla uplynulá topná sezona delší, dodávky tepla byly nižší.
„Pokud jsme očistili pokles dodávek tepla o vliv počasí, tak jsme se dostali na úsporu ze strany zákazníků ve výši 11 procent,“ upřesnila Šárka Vinklerová.
Podle technického ředitele společnosti Davida Bauera se už nyní ČEZ Teplárenská připravuje na otázku, až se jich zima zeptá, co dělali v létě. „Zjednodušeně řečeno, v současné době si již připravujeme na pravidelné letní odstávky. Během nich dojde na klasickou kontrolu a údržbu technologie a rozvodů tepelné energie. V praxi to znamená, že proběhnou veškeré opravy, revize a údržbové práce, diagnostika technického stavu parovodů, horkovodů a teplovodů, kontroly výměníkových stanic, případně výměny dosluhujících armatur a podobně.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komerční tisková zpráva