Ceny průmyslových výrobců rostly meziměsíčně již pošesté za sebou

16.03.2017 10:12 | Zprávy

Meziměsíčně se ceny zemědělských výrobců zvýšily o 1,2 %, stavebních prací o 0,1 % a průmyslových výrobců a tržních služeb shodně o 0,4 %. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 0,8 %. Ceny průmyslových výrobců byly vyšší o 3,1 %, stavebních prací o 1,2 % a tržních služeb o 0,6 %.

Ceny průmyslových výrobců rostly meziměsíčně již pošesté za sebou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Českého statistického úřadu

Meziměsíční srovnání:

Ceny zemědělských výrobců se zvýšily o 1,2 %. Vzrostly ceny brambor o 10,8 % a zeleniny o 5,7 %, dále mléka o 2,7 %, olejnin o 2,3 % a obilovin o 2,0 %. Ceny ovoce klesly o 5,4 %, drůbeže o 2,8 % a jatečných prasat o 2,3 %.

Ceny průmyslových výrobců se zvýšily o 0,4 %. Vzrostly ceny chemických látek a výrobků o 3,8 %, těžby a dobývání o 3,1 % a obecných kovů a kovodělných výrobků o 2,1 %. Ceny dopravních prostředků byly nižší o 0,9 % a potravinářských výrobků, nápojů a tabáku o 0,1 %.

Ceny stavebních prací dle odhadů vzrostly o 0,1 %, ceny materiálů a výrobků spotřebovávaných ve stavebnictví se zvýšily o 0,6 %.

Ceny tržních služeb v podnikatelské sféře se zvýšily o 0,4 %. Vzrostly ceny za reklamní služby a průzkum trhu o 4,0 %, za skladování a podpůrné služby v dopravě o 1,2 %, za pojištění, zajištění a penzijní financování o 0,6 % a ceny za služby v oblasti nemovitostí o 0,5 %. Klesly ceny za právní a účetnické služby o 0,8 % a za architektonické a inženýrské služby o 0,6 %. Ceny tržních služeb nezahrnující reklamní služby se zvýšily o 0,2 %.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Robert Králíček byl položen dotaz

Lze migrační pakt jednoduše odmítnout?

Vy tvrdíte, že to ANO po volbách udělá, ale není to tak, že pak za odmítnutí každé migranta tvrdě zaplatíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády symbolicky slaví Den vstupu ČR do NATO

16:08 Úřad vlády symbolicky slaví Den vstupu ČR do NATO

Je tomu již 26 let, kdy Česká republika vstoupila do Severoatlantické aliance. Úřad vlády k tomuto v…