Těmto formám poškozování jména se dá velmi těžko předcházet a ke zneužití může být útočníky využit jakýkoliv subjekt státní, veřejné nebo komerční sféry. Proto Česká pošta upozorňuje veřejnost, aby si na podobné e-maily dávala dobrý pozor.
Z tohoto důvodu také Česká pošta zprovoznila na svých webových stránkách upozornění a návod, jak mají lidé postupovat v případě, že si nejsou jisti, zda se nestali cílem útoku podvodníků. Tato upozornění včetně konkrétních případů z poslední doby jsou umístěna na webu České pošty v záložce „O České poště“ v sekci „Bezpečnostní informace“ https://www.ceskaposta.cz/o-ceske-poste/bezpecnostni-informace. Pro snadnější přístup je přímo na hlavní stránce webu proklikávací banner s nápisem „Pozor na PODVODNÉ e-maily“.
Obecné pravidlo radí, abyste neotvírali a nereagovali na nevyžádané nebo neočekávané e-maily, a pokud si nejste odesílatelem jistí, tak neposkytovali žádné osobní údaje a neodesílali žádné peněžní částky. Falešné zprávy jsou charakteristické složitými, dlouhými a neznámými odkazy, které zjistíte pouhým najetím myši na odkaz bez kliknutí na něj. Typické jsou také časté chyby pravopisu a špatná stylistika. Pokud i přesto váháte, stačí se obrátit na bezplatnou zákaznickou linku České pošty 800 104 410 nebo zašlete dotaz na mailovou adresu info@cpost.cz.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva