Pandemie významně zasáhla do chodu a vysílání České televize. Aby mohla i nadále poskytovat plnohodnotnou službu, musela ČT od začátku epidemie zavést důsledná testování celých štábů, bezpečnostní a hygienická opatření ve svých budovách, povinné testování zaměstnanců tedy i časté dezinfekce výrobních studií a vysílacích pracovišť, filmové a televizní techniky a samozřejmě společných prostor, zajištění základních zdravotnických pomůcek, provoz venkovních studií nebo posílení ostrahy.
Nejznatelnější navýšení nákladů ale přinesla pandemie koronaviru do oblasti výroby. A to jak ve zpravodajství, kde bylo například ve snaze poskytnout přístup k důležitým aktuálním informacím i divákům s hendikepem výrazně navýšeno tlumočení do znakového jazyka a titulkování živého vysílání. Tak také v oblasti původní nezpravodajské produkce.
Pro zachování rozumné míry vlastní premiérové tvorby v dalších sezonách totiž Česká televize musela pokračovat v natáčení i za přísných protipandemických opatření, která znamenala vyšší nároky na hygienu, dopravu, ubytování nebo samotnou organizaci natáčení, změny štábů i přesuny lokací a termínů.
V úhrnu tak dosáhly náklady ČT spojené bezprostředně s pandemií za první čtyři měsíce tohoto roku výše 27 985 tis. korun. Díky plánovaným úsporám a nerealizovaným akcím neohrožují tyto náklady dodržení schváleného rozpočtu na rok 2021, ale mohou pro ČT znamenat výzvu do dalších let, na které se přesunuly některé z letos zrušených kulturních, společenských nebo sportovních událostí i část plánované výroby původní tvorby.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: Tisková zpráva