„Česká ekonomika musí hledat nové zdroje růstu. Startupový ekosystém u nás má stále větší podíl na hrubém domácím produktu a zaměstnanosti. Technologická inkubace, která spolupracuje s téměř polovinou těchto firem, zásadním způsobem pomáhá rozvoji inovačního potenciálu a konkurenceschopnosti naší země. Současně musíme zlepšit podnikatelské prostředí pro začínající inovativní firmy, aby podnikaly doma a přispívaly lokální ekonomice, protože řada startupů se kvůli příznivějším podmínkám rozhodne přesídlit do zahraničí," říká Jan Michal, generální ředitel agentury CzechInvest.
Projekt spuštěný v roce 2022 nabízí přímé financování až do výše 4,5 milionu korun a odborné poradenství v hodnotě 500 tisíc korun. Zaměřuje se na sedm klíčových oblastí, mezi které patří umělá inteligence, pokročilé materiály, mobilita, kreativní průmysl, letecké a kosmické technologie, ekologie a cirkulární ekonomika, zachování a ochrana života nebo zvýšení jeho kvality (včetně zdravotnictví, biotechnologií a bezpečnostních řešení). Jedinečnost projektu je také v jeho rozložení – vedle mentoringové, byznysové a finanční podpory startupů je projekt postaven na tzv. inovačních hubech, které podporují rozvoj ekosystému v daném sektoru a zapojení do něj. To podněcuje spolupráci startupů jak mezi sebou, tak se zavedenými firmami, spolky či asociacemi a dalšími aktéry.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva