Návrh na rozšíření chráněného ložiskového území (dále jen CHLÚ) byl již s. p. DIAMO podán dne 12. 11. 2015 a ke dnešnímu dni toto řízení stále probíhá. Řízení bylo Ministerstvem životního prostředí pouze přerušeno do doby dodání aktualizovaného osvědčení o výhradním ložisku. Takové osvědčení může vydat Ministerstvo životního prostředí ČR až po předložení přepočtu zásob podle aktuálních podmínek využitelnosti.
Zásoby nerostných surovin byly na ložisku vypočteny na základě výsledků geologickoprůzkumných prací a následně schváleny v roce 1990. Od té doby se významně změnily ekonomické podmínky, a proto je nezbytné pro další úvahy o využití ložiska zásoby přepočítat podle aktuálních podmínek využitelnosti tzn. aktualizovat stav zásob podle nové metodiky. Neprovádí se tedy nové průzkumné práce, jen se podle nové metodiky matematicky přepočítají původní hodnoty.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva