I přes pokračující pandemii koronaviru vloni celý pojistný trh rostl o 4,4 % na 147 miliard korun. S cestovním pojištěním od ERV Evropské vycestovalo do zahraničí přes 664 tisíc osob, tedy o 42 % méně, než v „předcovidovém“ roce 2019. Díky vysokému počtu pojištěných osob a novým produktům a službám spojených s pojištěním rizik COVID-19 dosáhla pojišťovna obratu 686 milionů korun.
ERV Evropská v období pandemie přinesla klientům nové služby a produkty. Jako první přišla na trh s komplexním pojištěním rizik spojených s COVID-19 do všech zemí, bez ohledu na semafor MZV/ MZ ČR. Zároveň uvedla nové cestovní pojištění SingleTrip. „Nové pojištění přineslo významně více možností individuálního nastavení a zjednodušení jeho sjednání. Každý klient si teď může vybrat ze čtyř jasně odstupňovaných variant a doplnit si ho připojištěním, které je nejvhodnější pro danou cestu,“ říká Štěpán Landík, člen představenstva ERV Evropské pojišťovny.
Nové produkty a řešení COVID situací přilákaly vysoký počet pojištěných osob. „Dosáhnout obratu 686 milionů korun se nám podařilo právě díky novým službám, které jsme vyvinuli kvůli rizikům spojeným s COVID-19. Lidé si uvědomují, že cestovní pojištění je v tomto období opravu nezbytné a při svém výběru hledí stále více na kvalitu poskytovaných služeb,“ říká Štěpán Landík. ERV Evropská tak potvrdila svoje postavení lídra na trhu cestovního pojištění a prohloubila spolupráci s největšími cestovními kancelářemi v zemi, mezi které patří Alexandria, Blue Style, Canaria Travel, Čedok, Exim, Fischer či Nev-Dama (pozn. abecední pořadí).
Posílení pozice v oblasti firemního pojištění
ERV Evropská bude i další čtyři roky jako hlavní pojistitel poskytovat své služby v zahraničí pracovníkům Ministerstva zahraničních věcí a jejich rodinným příslušníkům. „Naše firemní pojištění využívala i řada špičkových společností jako např. Continental, Samsung, Siemens, Skanska, O2, T-Mobile či ZOO Praha,“ říká Štěpán Landík. Nárůst klientů pojišťovna zaznamenala i z řad studentů a pracovníků mnoha českých univerzit.
Výsledek hospodaření
I přes negativní vývoj v prvních 4 měsících roku se pojišťovně, na rozdíl od roku 2020, podařilo v roce 2021 dosáhnout pozitivního hospodářského výsledku. Ten byl výrazně ovlivněn prodejem podílu v asistenčním Euro-Center Holding a rozpuštěním rezervy na nezasloužené pojistné spojené s tzv. Lex voucher.
Výše škod stále roste
Průměrná výše škody meziročně vzrostla o 6 % na 13,7 tis. Kč, oproti roku 2019 jde o téměř 30% nárůst. „Růst cen za léčení v zahraničí stále pokračuje, vyšší než dříve je také průměrná cena stornovaných dovolených. Našim klientům se potvrdilo, že je dobré spoléhat na specialisty, kteří i v době pandemie umí pojistit všechna potřebná rizika vč. COVID-19 a následně zajistit kvalitní pomoc,“ říká Štěpán Landík.
Podíl hlavních druhů škod se opět vyrovnává
V letech před pandemií koronaviru tvořily léčebné výlohy průměrně 65 % všech škod z cestovního pojištění. V roce 2020 se poměr zcela obrátil, škody z léčebných výloh tvořily pouze 42 % a naopak podíl storen vzrostl na více než polovinu. Během loňského došlo k vyrovnání poměru v počtu škod za léčení a storno.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva