„Původní přístroj byl uveden do provozu v roce 2006, překročil svoji životnost a již nesplňoval všechny požadavky moderní medicíny. Nyní máme v provozu dvojici přístrojů, která nám umožňuje poskytnout vyšetření či léčebné zákroky u zhruba 2 800 až 3 000 pacientů za rok,“ uvedl přednosta I. interní kardioangiologické kliniky FN HK doc. MUDr. Josef Šťásek, Ph.D.
Nový přístroj pomáhá lékařům provádět vedle kompletní invazivní diagnostiky srdečních onemocnění i širokou škálu léčebných zákroků na srdci, například angioplastiky věnčitých tepen včetně léčby akutního infarktu myokardu. Umožňuje provádět katétrovou léčbu srdečních defektů. Díky angiografickým přístrojům specialisté Fakultní nemocnice Hradec Králové provádějí již od ledna 2009 také katétrové implantace některých srdečních chlopní. Tyto implantace jsou určené především pro starší a rizikové pacienty. Tato metoda je výrazně šetrnější než klasické operace srdce.
Na pořízení nového přístroje přispělo necelých 14 milionu korun ministerstvo zdravotnictví, zbývající částku uvolnila nemocnice ze svého rozpočtu. Fakultní nemocnice Hradec Králové investuje do modernizace a pořízení nových přístrojů každoročně, například na konci letošního roku skončí projekt obnovy dvou lineárních urychlovačů a pořízení jednoho nového.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva