Finanční a ekonomický institut: Obchodní řetězce nás mají za zákazníky druhé a nižší kategorie, říká šéf Potravinářské komory

11.04.2017 9:40 | Zprávy

Prezident Potravinářské komory Miroslav Toman uvítal větší tlak zemí Visegrádské čtyřky na Evropskou komisi v Bruselu ohledně dvojí kvality potravin ve starých a nových členských zemí unie. V rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) zároveň připustil, že původním státům EU se do řešení tohoto problému moc nechce.

Finanční a ekonomický institut: Obchodní řetězce nás mají za zákazníky druhé a nižší kategorie, říká šéf Potravinářské komory
Foto: faei.cz
Popisek: Finanční a ekonomický institut - logo

Jako jedno z možných řešení, jak dosáhnout toho, aby kvalita potravin byla na západě i východě stejná, vidí v tlaku na obchodní řetězce, aby občany České republiky a dalších nových členských zemí nepokládaly za zákazníky druhé a nižší kategorie.

Podle Tomana je několik způsobů, jak dosáhnout toho, aby potraviny na západě a východě měly stejné složení a třeba v salámové pizze nebyla na východě jen půlka salámu. „Pokud ne legislativně na evropské úrovni, tak určitě tlakem na řetězce, aby stále nepovažovaly občany České republiky a ostatních nových členských zemí za spotřebitele druhé a nižší kategorie a určitě také kontinuální výchovou spotřebitele k tomu, aby požadoval v obchodech kvalitu a české výrobky,“ řekl Miroslav Toman v rozhovoru.

Připojil i zkušenost Potravinářské komory s rozdílným složením některých výrobků. „Jako příklad lze uvést masové konzervy Tulip, které na trzích v EU-15 obsahují jako hlavní složku vepřové maso, kdežto v Česku (a patrně i na jiných trzích nových členských zemí) obsahuje drůbeží strojně oddělené maso. Anebo pomerančové sycené nápoje - na západ od našich hranic je obsažen ovocný koncentrát, kdežto na trzích v nových členských zemích ovocné aroma,“ uvedl šéf Potravinářské komory.

Celý rozhovor s prezidentem Potravinářské komory Miroslavem Tomanem si můžete přečíst zde.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha poskytne dotace sociálním službám ve výši téměř 874 milionů korun

16:26 MHMP: Praha poskytne dotace sociálním službám ve výši téměř 874 milionů korun

Hlavní město poskytne dotace pro sociální služby ve výši téměř 874 000 000 Kč. Peníze jsou určené na…