Takový vývoj průmyslové výroby Hospodářská komora České republiky (HK ČR) dlouhodobě prognózuje. I proto HK ČR o tomto tématu hovořila na poslední Řídící radě pro export. Česká republika je totiž velmi napojena na Spolkovou republiku Německo (přes 80 % výroby), a tento trend je potřeba do budoucna pomalu a systémově změnit.
„Snahou průmyslu bude najít nová odbytiště. Ta jsou připravována Hospodářskou komorou České republiky, Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Svazem průmyslu a dopravy ČR a dalšími v rámci proexportní politiky státu. Asi nikoho nepotěší konstatování, že jsou státy, kde jsou na tom o mnoho hůře, jako je třeba Španělsko, Řecko a částečně i Itálie. Mrzí mě, že Evropa jako celek nemá snahu svůj trh a svůj průmysl dlouhodobě chránit. Domnívám se, že tato nečinnost může do budoucna způsobit nemalé škody. V současné době velmi často skloňujeme slovo konkurenceschopnost. Proto, aby firmy byly konkurenceschopné, je však nutné mít vstupy v rozumné finanční výši. Tím mám na mysli cenu za elektrickou energii, plyn a další. Proto je nutné velmi vážně diskutovat o ceně obnovitelných zdrojů, které budou ovlivňovat i do budoucna konkurenceschopnost podniků v celé Evropské unii, tedy nejen u nás,“ řekl Petr Kužel, prezident Hospodářské komory České republiky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: komora.cz