Kraj Vysočina: Bezpečnou nemocnicí je letos Nemocnice Třinec

17.02.2019 15:06 | Zprávy

V letošním už 11. ročníku soutěže Bezpečná nemocnice zabodovala u odborné poroty se svým projektem zaměřeným na profesionální paliativní péči Nemocnice Třinec. Druhé místo zůstává na Vysočině a patří krajské Nemocnici Třebíč, třetí místo získal projekt Krajské nemocnice Liberec.

Kraj Vysočina: Bezpečnou nemocnicí je letos Nemocnice Třinec
Foto: kr-vysocina.cz
Popisek: Kraj Vysočina - logo

Tato tři zdravotnická zařízení se budou v následujícím roce pyšnit přiděleným přívlastkem „bezpečná“. Soutěž Bezpečná nemocnice vyhlašuje Kraj Vysočina a partneři. V letošním roce porota posuzovala 21 zaslaných projektů. Výsledky byly vyhlášeny v Horáckém divadle Jihlava 7. února 2019 v rámci Konference Dny bezpečí.

Projekty přihlášené do soutěže Bezpečná nemocnice nabízí analýzu stávajícího stavu bezpečí zdravotní péče v konkrétním zdravotnickém zařízení, zdůvodnění vážnosti problému řešeného projektem, popis řešení a vyhodnocení účinnosti řešení. Komise se zaměřuje mimo jiné také na možné využití zkušeností vyplývajících z projektu v jiných zdravotnických zařízeních včetně případné specifikace typů zařízení, kde lze projekt aplikovat. Tématem letošního ročníku bylo bezpečí a kvalita ve zdravotnictví s dovětkem: Jak čelit aktuálním problémům a výzvám. „Moderní medicína a moderní zdravotnictví přináší kromě obrovského množství nových klinických poznatků, nových léků i moderních technologií také řadu nových rizik, jak pro pacienty, tak pro zdravotníky, potřebu řešení nových situací, na které musí umět zdravotníci a další lidé v nemocnicích adekvátně reagovat. Právě výběrem tématu reagujeme na neustálou potřebu sdílení příkladů dobré praxe,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Ten spolu s náměstkyní ministra zdravotnictví Alenou Šteflovou předal oceněným nemocnicím symbol soutěže.

Výsledky 11. ročníku soutěže o cenu hejtmana Kraje Vysočina s názvem Bezpečná nemocnice, Jihlava, 7. února 2019:

1. místo Nemocnice Třinec, příspěvková organizace, projekt "Paliativní péče v nemocnici"

Zavedením projektu do praxe chce vedení Nemocnice Třinec změnit obecnou paliativní péči na specializovanou paliativní péči, což je aktivní interdisciplinární péče poskytovaná pacientům a jejich rodinám týmem odborníků, kteří jsou v otázkách paliativní péče speciálně vzděláni a disponují potřebnými zkušenostmi. Poskytování paliativní péče je hlavní pracovní náplní tohoto týmu.

2. místo Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace, projekt "Edukace zaměstnanců Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, v hygienické dezinfekci rukou pomocí UV lampy"

Projekt „Edukace zaměstnanců Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, v hygienické dezinfekci rukou pomocí UV lampy“ vštěpuje zaměstnancům nenásilnou formou, že hygiena rukou je základní, nejlevnější a nejúčinnější způsob prevence nemocí spojených se zdravotní péčí a antimikrobiální rezistence.

3. místo Krajská nemocnice Liberec, a.s., "Projekt "Naše sestra"

Projekt k vytvoření nové ošetřovatelské dokumentace vznikl z důvodu navýšení administrativní zátěže zdravotníků v posledních letech spojeného s nedostatkem středního nelékařského personálu. V ošetřovatelské dokumentaci jsme se potýkali s velkým počtem různých formulářů se spoustou předdefinovaných ošetřovatelských diagnóz, které nebyly příliš srozumitelné. Výtěžnost těchto dat byla také mizivá. V rámci projektu vznikl zcela nový koncept ošetřovatelské dokumentace, která je podpořen jasnými interními předpisy. Dochází tak k provázanosti celého ošetřovatelského procesu s vedením zdravotnické dokumentace, přičemž jsou nastavena stručná pravidla, podle kterých je tento proces v KNL realizován.

4. místo Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace, projekt "PRŮVODCE NEMOCNICÍ PODPORA PRO PACIENTY A KLIENTY NEMOCNICE"

5. místo Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, projekt "Zefektivnění procesu bezpečné medikace, přípravy a podávání cytostatik a biologické léčby cestou nové softwarové podpory"

Soutěž Bezpečná nemocnice je součástí celostátní odborné konference Dny bezpečí zaměřené na oblast zdravotnictví a směřované k problematice kvality a bezpečí v rámci poskytované zdravotní péče.

Partnerem soutěže Bezpečná Vysočina jsou už tradičně společnost Johnson & Johnson, s.r.o., Spojená akreditační komise, o.p.s., Project HOPE-Česká republika, o.p.s. a Česká asociace sester, o.s.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Myslíte, že zvýšení trestů pro pašeráky stačí?

Podle mě jsou téměř nepostižitelní, protože se je málokdy podaří vůbec chytit. Ale když jste toto téma nakousla, tak jaké tresty jim hrozí teď a jaké navrhujete? A máte taky nějaký účinný plán, jak ochránit naše hranice? A co si vůbec myslíte, že teď bude, když Asadův režim padl? Je to dobře nebo ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSSZ připravila digitalizaci všech ostatních dávek nemocenského pojištění ke spuštění od 1. 1. 2025

7:14 ČSSZ připravila digitalizaci všech ostatních dávek nemocenského pojištění ke spuštění od 1. 1. 2025

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) připravila technické řešení pro digitalizaci dalších dáve…