Výsledkem bylo stoprocentní hodnocení vzorků letištního medu v parametrech jako je obsah vody, sacharózy, elektrické vodivosti, správnost údajů na etiketách a estetický dojem z celého balení medu. Do soutěže zasílá Letiště Praha vzorky medu od roku 2013.
„Samotný chov včel probíhá na letišti od listopadu 2011 a to zejména za účelem biomonitoringu, kterým se hodnotí vliv letecké dopravy na kvalitu životního prostředí. Rozbory pylu a medu posíláme také do akreditované laboratoře Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. Monitoring pomocí včel je pouze malou výsečí z celkového monitoringu životního prostředí, v jehož rámci letiště sleduje zhruba 40 parametrů nad rámec legislativních povinností,“ říká Soňa Hykyšová, ředitelka pro Životní prostředí, udržitelnost a ESG Letiště Praha.
Od roku 2019 letiště sleduje včely také pomocí systému pro elektronické monitorování včelstev - ProBee. Pomocí tohoto systému sledujeme hmotnost úlů, teplotu ve včelím chomáči a zvukové projevy včelstva.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva