MŠMT: Mobility pomohou zkvalitnit výzkum v ČR

04.02.2018 7:33 | Zprávy

Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání schválil celkem 67 projektů za 1,2 miliardy korun, díky kterým budou moci tuzemští výzkumní pracovníci vyjet do zahraničí za účelem dalšího profesního růstu a díky kterým budou podpořeny také pobyty zahraničních expertů v českých výzkumných organizacích.

MŠMT: Mobility pomohou zkvalitnit výzkum v ČR
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo

Řídicí orgán Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání dokončil hodnocení žádostí o podporu ze dvou průběžných výzev Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků a Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků – MSCA-IF. Hodnocením úspěšně prošlo celkem 67 projektů za 1,2 miliardy korun. První z nich již mají podepsaná rozhodnutí o poskytnutí dotace a začaly realizovat naplánované aktivity.

V blízké době tak prostřednictvím projektů z první jmenované výzvy vycestují čeští začínající i zkušení výzkumní pracovníci do zahraničních výzkumných organizací, kde budou moci rozvíjet své znalosti, získávat nové poznatky a posilovat mezinárodní výzkumnou spolupráci. „Od zahraničních pracovníků, kteří přijedou do výzkumných organizací v České republice, očekáváme velký příliv know-how a sdílení zkušeností, které budeme moci v domácím prostředí zužitkovat,“ říká Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů MŠMT.

Ve výzvě Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků – MSCA-IF budou podpořeny vědecko-výzkumné pobyty zahraničních výzkumných pracovníků v České republice nebo vědecko-výzkumné pobyty českých výzkumných pracovníků v zahraničí, a to v rámci projektů Marie Skłodowska-Curie Action – European Fellowships, které byly kladně hodnoceny Evropskou komisí, ale vzhledem k nedostatku finančních prostředků nebyly dosud podpořeny. Díky intervencím z OP VVV tak bude moct být podpořeno více projektů, než na kolik původně vystačila alokace v evropském programu.

Obě výzvy cílí na mobilitu výzkumných pracovníků, a to jak na příjezdy do České republiky, tak výjezdy do zahraničí v délce 6 až 24 měsíců. V obou výzvách se myslelo i na slaďování pracovního a soukromého života výzkumných pracovníků. Jako benefit proto mohou čerpat speciální příspěvek, který jim usnadní kontakt s blízkými rodinnými příslušníky.

Zájemci mohli žádosti o podporu podávat do 31. prosince 2017. Celkově byly ve výzvách připraveny 2 miliardy korun. Ve výzvě Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků bylo zaregistrováno 58 projektů za více než 1,15 miliardy korun. Do výzvy Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků – MSCA-IF se přihlásilo 17 projektů za 180 milionů korun.

1

2

Více informací o výzvách Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků a Mezinárodní mobilita výzkumných pracovníků – MSCA-IF naleznete na stránkách http://opvvv.msmt.cz v sekci Výzvy OP VVV.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

MUDr. Ivo Trešl byl položen dotaz

očkování

Vážený pane doktore, ráda bych využila možnosti se vás zde zeptat na jednu věc. Když se nechám očkovat proti černému kašli, znamená to, že ho nemůžu dostat nebo je to jak s vakcínou proti covidu? A ještě na jak dlouho mě případně očkování proti nákaze ochrání? A když už jsem nakousla téma covid, pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Všechny smlouvy z letošního lesnického tendru jsou uzavřené

22:08 Lesy ČR: Všechny smlouvy z letošního lesnického tendru jsou uzavřené

Celkem dvanáct smluv, které vzešly z letošního lesnického tendru, jsou s dodavateli prací a služeb v…