Švédská strana slíbila dodat kompletní plán výroby, který umožní maximální zapojení českého průmyslu. „Alianční požadavky na těžkou brigádu NATO se nezměnily, takže samozřejmě to, co chceme od pásových bojových vozidel pěchoty, je obdobné jako dříve. Jistých změn doznala specifikace informačních a komunikačních systémů, protože původní specifikace je už několik let stará a tato technika se mění nejrychleji,“ říká 1. náměstek ministryně obrany František Šulc, který zároveň vede vyjednávací tým.
Oblastí, o které se povedou další jednání, je zapojení českého průmyslu včetně státního podniku VOP CZ. Kromě zapojení českého obranného průmyslu do výroby vozidel se budou jednání týkat také zajištění životního cyklu a zajištění bezpečnosti dodávek. Současně probíhají jednání se Slovenskou republikou o spolupráci například při výcviku a logistickému zabezpečení.
O zahájení jednání o pořízení vozidel CV90 cestou mezivládní dohody rozhodla vláda v polovině července. Cílem je splnění našeho závazku vůči NATO, tedy vybudování těžké brigády. Ze zvažovaných platforem je CV90 jediná zavedená a bojem prověřená platforma, navíc s velkým potenciálem další modernizace
. O stejná vozidla má navíc zájem i sousední Slovensko. Ministryně obrany Jana Černochová před několika dny podepsala se svým slovenským protějškem Deklaraci o spolupráci při pořizování a provozování pásových bojových vozidel pěchoty. Ta znamená společný postup při jednáních o pořízení pásových bojových vozidel pěchoty CV90, společné ladění a konzultace možností zapojení národních obranných průmyslů do vývoje a výroby této techniky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva