Ve městech, kde asistenti prevence kriminality působí, dochází ke snižování kriminality a kriminálně rizikových jevů. V řadě míst pomohli asistenti předejít i střetům obyvatel lokalit s extremisty a také pomohli Policii ČR s vypátráním celostátně hledaných osob. "Projekt naplňuje přesně to, co se od něj očekávalo - přispívá ke zlepšení bezpečnosti ve městech a tím i vztahů mezi obyvateli ze sociálně vyloučených lokalit a většinovou společností", uvedl 1. náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.
Velkým tématem poslední doby je výše platů asistentů. Vzhledem k současné situaci na trhu práce a konkurenceschopnosti vydalo nedávno Ministerstvo vnitra doporučení, aby se příspěvek na superhrubou mzdu asistentů prevence kriminality působících v sociálně vyloučených lokalitách zvýšil z dosavadních 20 000 Kč až na 25 000 Kč. Aplikace tohoto doporučení pak bude záležet na finančních možnostech jednotlivých poskytovatelů podpory.
Projekt Asistent prevence kriminality, který má za cíl zvýšení veřejného pořádku a bezpečí v sociálně vyloučených lokalitách, je postavený na nerepresivním přístupu, zapojujícím obyvatele sociálně vyloučených lokalit do zlepšování jejich situace, do spolupráce se samosprávou a obecní i státní policií. V současnosti projekt funguje ve 200 městech a je do něj zapojeno přes 500 asistentů prevence kriminality.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva