„ČR se jako signatář Charty zavazuje podporovat zapojení osob se zdravotním postižením a jejich zastupujících organizací do humanitární pomoci, od vyhodnocování potřeb a plánovacích procesů, přes praktickou dostupnost služeb po vyhodnocení jejich kvality. Lidé se zdravotním postižením čelí při humanitárních krizích zpravidla větším překážkám než běžná populace. Přitom stačí drobná opatření, včetně jejich přímého zapojení, aby se většinu těchto překážek podařilo překonat,“ vysvětluje Hana Volná, zástupce ředitele Odboru rozvojové spolupráce a humanitární pomoci.
Charta obsahuje konkrétní politické závazky zaměřené na to, aby se podařilo zajistit dostupnost humanitární pomoci pro lidi se zdravotním postižením a také jejich ochranu v souladu s mezinárodním právem před násilím, vykořisťováním a zneužíváním, včetně sexuálního a genderového násilí, kterému bývají v krizových situacích vystaveni.
Chartu podpořilo více než 70 aktérů, mezi nimiž jsou státy, agencie OSN a řada neziskových organizací.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva