Konference inspirovaná mechanismem práce v pracovních skupinách Evropské sítě pro potlačování radikalizace RAN (Radicalisation Awareness Network) má za cíl propojit odborníky napříč organizacemi a podpořit jejich spolupráci v konkrétních problematikách. „Přestože Česká republika patří k nejbezpečnějším zemím na světě, musíme sledovat vývoj radikalizace a extremismu nejen v ostatních zemích, ale také doma, abychom byli schopni včas a efektivně reagovat,“ řekl ministr vnitra Lubomír Metnar, který konferenci zahájil.
Výstupem této unikátní akce, jíž se účastnili odborníci jak ze státní správy, tak z neziskového sektoru a akademické obce, je deklarace, v níž účastníci formulují cíl vzájemně spolupracovat a podporovat vznik meziresortní a mezioborové platformy, jež se bude tématy spojenými s radikalizací systematicky zabývat. „Záměrem je zkoordinovat činnost odborníků v České republice zabývajících se aspekty radikalizace pro maximální zefektivnění a zpřehlednění společné práce na tomto tématu,“ sdělil ředitel odboru bezpečnostní politiky Ministerstva vnitra David Chovanec.
Policejní prezident Tomáš Tuhý doplnil, že „radikalizace a násilný extremismus je vážným tématem, a proto si zaslouží mimořádnou pozornost. Pozornost tak významnou, že není možné pracovat izolovaně, ale v týmu“. Konkrétně je záměrem této platformy zaručit přehlednost všech aktivit, které se na poli boje proti radikalizaci v České republice odehrávají, jejich efektivnost, koordinovanost, transparentnost a dostatečné vyhodnocení a tím zajistit bezpečnost a ochranu lidských práv v České republice.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva