CESNET prostřednictvím svých služeb poskytuje svým členům a uživatelům moderní technologické zázemí, odborné poradenství a podporu. V rámci budování akademické a výzkumné komunity kontinuálně rozšiřuje své působení do dalších oblastí a otevírá se nejnovějším vědeckým poznatkům a inovativním přístupům. Vědou a výzkumem se zabývá také Národní muzeum, které výstupy své práce aktivně předává veřejnosti prostřednictvím expozic či výukových programů.
„Jsem rád, že zrovna Národní muzeum bylo přijato jako první kulturní instituce za přidruženého člena tohoto sdružení. Díky tomu se posílí náš přístup ke špičkové infrastruktuře v oblasti síťových připojení i datových úložišť. V neposlední řadě nám členství otevře nové možnosti v rámci spolupráce s akademickým sektorem,“ řekl PhDr. Michal Lukeš, Ph.D., ředitel Národního muzea, které je dlouholetým uživatelem služeb sdružení CESNET.
„Podpora a šíření vzdělanosti, kultury a poznání je jeden ze základních pilířů naší činnosti. Proto jsme rádi, že se prestižní kulturní instituce, jakou je Národní muzeum, stává součástí našeho sdružení. Díky tomu se prohloubí spolupráce v naší uživatelské komunitě,“ uvedl ředitel sdružení CESNET Ing. Jan Gruntorád, CSc.
Sdružení CESNET vytváří pro potřeby své komunity vyspělou komunikační a informační platformu. Nabízí široké spektrum spolehlivých služeb a podílí se na celé řadě výzkumných projektů. Jedním z nich je i projekt Prezentace a ochrana 3D digitálních objektů v muzejních sbírkách, na kterém sdružení spolupracuje právě s Národním muzeem. Jeho výsledky přinášejí badatelům i návštěvníkům nové pohledy na sbírkové předměty ve formě 3D modelů, reprezentující moderní muzejnictví.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva