Pardubický kraj: Regionální rozvojová agentura uspěla v nadnárodním programu se dvěma ekologickými projekty

27.03.2018 14:46 | Zprávy

Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje byla velmi úspěšná ve 3. výzvě nadnárodního programu INTERREG EUROPE. Dva projekty s jejím zapojením z oblasti životního prostředí a efektivity zdrojů byly doporučeny pro realizaci. Jeden se zabývá využíváním vodních zdrojů a druhý nakládáním se stavebními a demoličními odpady.

Pardubický kraj: Regionální rozvojová agentura uspěla v nadnárodním programu se dvěma ekologickými projekty
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Základní podoba loga Pardubického kraje.

Celkem bylo do třetí výzvy předloženo 234 projektů z celé Evropské unie a ke schválení bylo doporučeno pouze 54 projektů. Z pěti vybraných, které mají partnery v České republice, je to ve dvou případech právě Regionální rozvojová agentura Pardubického kraje, což je nevídaný úspěch.

„Jsem velmi potěšen úspěchem Regionální rozvojové agentury v této výzvě. Je vidět, že zúročila potřebné zkušenosti, které má už ze současného projektu INNOGROW a který je také podpořen z Interreg Europe. A že tyto zkušenosti dále úspěšně rozvíjí i v dalších výzvách a projektech, které jsou více specializovány na konkrétní odborné oblasti, jako je právě nakládání s vodou anebo se stavebními materiály,“ uvedl radní Pardubického kraje odpovědný za zemědělství, životní prostředí a venkov Václav Kroutil.

Projekt AQUARES je zaměřen na podporu nástrojů pro opětovné využívání odpadních vod. Cílem je zlepšit opatření podporující účinné využívání vodních zdrojů a přijetí zásad udržitelného rozvoje a ekoinovací v zemědělství, průmyslu, městských a rekreačních oblastech. Vedoucím partnerem projektu je Region Murcia (Krajský úřad Murcia) ze Španělska, konsorcium je tvořeno deseti partnery z devíti zemí EU.

Projekt CONDEREFF je zaměřen na problematiku nakládání se stavebními a demoličními odpady. Cílem je podpora začlenění nástrojů a opatření o nakládání se stavebními a demoličními odpady do územních politik a také posílení přechodu evropských, resp. regionálních ekonomik na vyšší efektivitu zdrojů a na model cirkulární ekonomiky. Vedoucím partnerem projektu je Polytechnická univerzita Valencie ze Španělska, konsorcium je celkem tvořeno osmi partnery ze sedmi zemí EU.

Oba projekty jsou neinvestičního charakteru. Projekty se začnou se realizovat od poloviny roku 2018 a potrvají 36 měsíců.

Více informací ZDE, ZDE, ZDE a ZDE

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Drogy v dobách totality

16:14 Policie ČR: Drogy v dobách totality

Národní protidrogová centrála oslavila 33. výročí svého vzniku. Během slavnostního programu ředitel,…