Probační a mediační služba: Spolupracovali jsme na tvorbě národní příručky o obětech terorismu

29.08.2022 7:29 | Tisková zpráva

V srpnu vyšla v rámci participace Probační a mediační služby na mezinárodních projektech národní příručka ČR o obětech terorismu. Příručka EUCVT je jedním z výstupů činnosti Evropského centra pro podporu obětí terorismu. Národní příručky doplňují Příručku EU o obětech terorismu (zveřejněnou v lednu 2021) a rozvíjejí práva obětí terorismu v každém členském státě.

Probační a mediační služba: Spolupracovali jsme na tvorbě národní příručky o obětech terorismu
Foto: PMS
Popisek: Probační a mediační služba - logo

Zahrnují zejména pokročilé nebo systémové příklady s informacemi a praktickými nástroji v domácím kontextu členských států. Národní příručky se řídí základní strukturou příručky EU, ale navíc obsahují kapitolu o jednotlivých vnitrostátních systémech reakce na krize a zvláštní oddíl o různých členských státech. Tento oddíl obsahuje příslušné kontaktní a další informace poskytnuté členským státem o stávajících strukturách na podporu obětem terorismu.

Do procesu tvorby národní příručky ČR se za Probační a mediační službu pod záštitou ředitelství zapojili Mgr. Martin Kracík, Mgr. Milan Morava a jako odborná konzultantka ještě Mgr. Marie Jarolímová. V průběhu spolupráce s EUCVT, která trvala průběžně téměř celý loňský rok, nejprve první dva jmenovaní absolvovali několikadenní online školení a následně společně s Marií Jarolímovou pracovali na tvorbě vlastní příručky. Součástí aktivit její tvorby bylo i dvoudenní školení pro specialisty pro práci s oběťmi, pracovníky složek Integrovaného záchranného systému, odborníky Ministerstva spravedlnosti a další profesionály, které Martin Kracík a Milan Morava vedli v Praze na podzim 2021 a které se specifiky obětí terorismu zabývalo.

Celou národní příručku ČR naleznete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

22:08 AOPK: V Jeseníkách sčítali ornitologové sovy a slyšeli i vlky

V polovině dubna se CHKO Jeseníky sčítaly sovy. Akci pořádala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …