Zahrnují zejména pokročilé nebo systémové příklady s informacemi a praktickými nástroji v domácím kontextu členských států. Národní příručky se řídí základní strukturou příručky EU, ale navíc obsahují kapitolu o jednotlivých vnitrostátních systémech reakce na krize a zvláštní oddíl o různých členských státech. Tento oddíl obsahuje příslušné kontaktní a další informace poskytnuté členským státem o stávajících strukturách na podporu obětem terorismu.
Do procesu tvorby národní příručky ČR se za Probační a mediační službu pod záštitou ředitelství zapojili Mgr. Martin Kracík, Mgr. Milan Morava a jako odborná konzultantka ještě Mgr. Marie Jarolímová. V průběhu spolupráce s EUCVT, která trvala průběžně téměř celý loňský rok, nejprve první dva jmenovaní absolvovali několikadenní online školení a následně společně s Marií Jarolímovou pracovali na tvorbě vlastní příručky. Součástí aktivit její tvorby bylo i dvoudenní školení pro specialisty pro práci s oběťmi, pracovníky složek Integrovaného záchranného systému, odborníky Ministerstva spravedlnosti a další profesionály, které Martin Kracík a Milan Morava vedli v Praze na podzim 2021 a které se specifiky obětí terorismu zabývalo.
Celou národní příručku ČR naleznete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva