Maďarští poslanci tak ignorovali názory, že tento krok může v konečném důsledku velmi rychle vést k rozmachu černých sázek a ovládnutí trhu hazardní mafií. Že plošné zákazy legálního podnikání nikam nevedou, potvrzují i zástupci největší české profesní organizace herního průmyslu SPELOS.
"Jediné řešení je v nastavení jasných a smysluplných pravidel, která budou dodržovat jak provozovatelé herního průmyslu, tak ale na druhé straně stát a samospráva. Podobná prohibitivní opatření, jako to v Maďarsku, povedou pouze ke ztrátě pracovních míst, výpadku příjmů veřejných rozpočtů a k nárůstu patologického hráčství. A vydělají subjekty mimo Maďarsko etablované v daňových rájích," dodává Petr Vrzáň.
Zástupci SPELOS upozorňují, že zákazy sázkových a jiných her podobného typu nedokázalo účinně kontrolovat a dodržovat ani komunistické Československo. V otevřeném demokratickém světě je podobná představa zcela iluzorní.
"Vidíme to v Polsku, které také razantně zarazilo takzvaný hazard a dneska je toto odvětví úplně mimo kontrolu polských úřadů. Hrát můžete na internetových kioscích i při nákupu rohlíků. U nás už je situace v místech s takzvanou nulovou tolerancí podobná. Nelegální internetové přístroje rostou jako houby po dešti a máme i příklady černých heren, které úplně jednoduše obcházejí loterní zákon," říká ředitel Sdružení provozovatelů videoloterních terminálů a dalších her Petr Vrzáň.
Letos by u nás provozovatelé v herním průmyslu měli obcím a státu odvést na daních kolem 10 miliard korun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: SPELOS