„Legislativní díry“ využívají také společnosti, které nelegálně provozují prostřednictvím vlastních internetových stránek on–line poker. Konkrétně se jedná například o internetovou adresu www.sharerapidpoker.cz. Sdružení SPELOS již v této souvislosti podalo na Ministerstvo financí podnět k prošetření.
„K provozu těchto karetních sázkových on-line her je totiž dle českého právního řádu nutné splnit všechny zákonné podmínky a být držitelem povolení Ministerstva financí. To ale rozhodně není případ organizátorů on-line pokeru na uvedené adrese.
„Neexistují zde žádná účinná opatření k zamezení hry mladistvých, kontrola ze strany státního dozoru ani odvodové a daňové povinnosti, čímž dochází k daňovým únikům. A ty nejsou právě malé - webové stránky této společnosti totiž mají jen na sociální síti Facebook více než 5 000 fanoušků. Pochopitelně bez toho, aby z provozu on-line her měl stát, obce či města jakýkoliv užitek,“ upozorňuje na rizika výkonný ředitel SPELOS Petr Vrzáň.
Představitelé legálního herního průmyslu, ze kterého by veřejné rozpočty mohly podle odhadů letos získat až deset miliard korun, proto vyzývají odpovědné instituce, aby konečně zabránily porušování loterního zákona a legislativně jasně vymezily postavení a především zdanění ilegálních internetových provozovatelů.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jr