SPELOS navíc již dříve vlastním šetřením zjistil, že se provozovatelé Centrálních loterních systémů s koncovými videoloterními terminály na této dani podíleli částkou ve výši 4,215 mld. Kč. Potvrdilo se tedy, že jsou provozovatelé terminálů největšími přispěvateli veřejných rozpočtů, a to s podílem 73 % v rámci všech legálně provozovaných her v ČR.
„Veškeré tržby, z nichž pochází tyto odvody, však chtějí stůj co stůj získat pro sebe nelegální provozovatelé her. Mají k tomu i řadu pomocníků v podobě nejrůznějších občanských sdružení a ostatních „hazardobijců“, kteří se snaží zničit toto legální odvětví podnikání u nás. Dobře přitom vědí, že v tomto případě na místo transparentních provozovatelů nastoupí hazardní mafie tak, jak je tomu v zahraničí a veřejné rozpočty přijdou o tolik potřebné finanční prostředky,“ říká Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS.
Podle jeho slov není bez zajímavosti, že obce již obdržely 4,1 mld. Kč, a to opět díky provozovatelům technických herních zařízení, z jejichž odvodů získávají celých 80 %.
„Tento stav však bohužel není konstantní. Ve srovnání s druhým čtvrtletím jsme zaznamenali pokles o 2,3 %, což je důsledek neuvážené a mnohdy populistické regulace ze strany obcí,“ pokračuje Petr Vrzáň.
Starostové tak dnes stojí na pomyslné křižovatce. Buď umožní podnikání legálním provozovatelům a podpoří tím své rozpočty nebo je zakáží a jejich místa okamžitě obsadí nelegální provozovatelé, kteří v lepším případě odvedou veškeré zisky do zahraničí.
Ing. Petr Vrzáň
výkonný ředitel SPELOS
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: SPELOS