Sdružení SPELOS na tuto situaci dlouhodobě upozorňuje, nic se však neděje. Republiku tak zaplavují nelegální provozovatelé, kteří na své potenciální klienty čekají prakticky všude. V internetových kioscích, objektech, které se schovávají za provozovny občanských sdružení, poskytujících svým členům volnočasové aktivity či na internetu.
Laxního přístupu ze strany policie a dozoru nad dodržováním zákazu provozu nepovolených sázkových her tak vedle různých občanských sdružení nebo zahraničních provozovatelů využívají například společnosti, které nelegálně provozují prostřednictvím vlastních internetových stránek on – line poker.
„Již v srpnu loňského roku jsme upozorňovali na internetovou adresu www.sharerapidpoker.cz, jejímž prostřednictvím je umožněna účast na internetových pokerových hrách. V této souvislosti jsme proto podali na Ministerstvo financí podnět k prošetření,“ informuje Petr Vrzáň, výkonný ředitel SPELOS a dodal: „Ani po téměř půl roce se ale nic neděje. Příslušné orgány a instituce si případ přehazují jako horký brambor a provozovatel se může v klidu smát.“
V celém případu se stala jediná změna – došlo ke změně názvu domény na www.cspoker.cz Na tento server je uživatel přesměrován i po zadání původní adresy. Za celou dobu prošetřování případu si na zmíněném serveru zahrály stovky lidí. Stát tak svou nečinností přišel o další finanční prostředky.
„Jde jednoznačně o porušování zákona a je trestuhodná laxnost, s jakou k případu patřičné instituce přistupují,“ uvádí Petr Vrzáň a doplňuje: „K provozu karetních sázkových her je dle českého právního řádu nutné splnit všechny zákonné podmínky a být držitelem povolení Ministerstva financí. To ale rozhodně není případ společnosti ShareRapid. Ta má v předmětu podnikání uvedeny pouze běžné obchodní činnosti.“
Nelegální provoz on-line pokeru představuje velká společenská rizika. Registrace hráčů probíhá pouze po internetu a tedy bez řádné kontroly totožnosti nebo věku. Neexistují zde žádná účinná opatření k zamezení hry mladistvých, kontrola ze strany státního dozoru ani odvodové a daňové povinnosti, čímž dochází k daňovým únikům. Stát, obce ani města tak z provozu nemají žádný užitek.
„Znovu a důrazně upozorňujeme na to, že je nutné učinit patřičné kroky, vedoucí k zamezení dalšího neoprávněného provozu a daňových úniků ze strany této společnosti. V opačném případě je zde velké riziko, že této laxnosti využijí další provozovatelé. Vyzýváme proto odpovědné instituce k tomu, aby konečně zabránily porušování loterního zákona a legislativně jasně vymezily postavení a především zdanění ilegálních internetových provozovatelů,“ uzavřel Vrzáň.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: SPELOS