Ten je zcela zdarma a na míru Vězeňské službě poskytnut tak, aby generoval optimální vlastnosti a poskytoval nejlepší možná řešení. Největší jeho výhodou je úspora značných finančních prostředků a času Vězeňské službě, ale také samotným odsouzených i jejich rodinám. Tento systém je důkladně prověřen v mnoha zemích evropské unie a zemích jako je například Izrael a Mexiko. Českému vězeňství může FreePhone ušetřit až mnoho desítek miliónů korun ročně.
Výkonné nástroje FreePhonu dávají Vězeňské službě rozsáhlé možnosti monitorování, kontroly, podávání zpráv a schopnosti dozoru. Data a zprávy v reálném čase jsou stále přístupné kompetentním pracovníkům. Tím tato komunikační technologie poskytuje informace a kontrolní nástroje pro Vězeňskou službu. Hlavním cílem tohoto projektu je šetřit peníze, lidské zdroje a čas cestou automatického, rozvinutého systému vytvořeného na míru,
a to zcela zdarma a navíc ještě ušetřit peníze odsouzených i jejich rodin, aby zůstali v kontaktu, což usnadňuje proces „resocializace“ po propuštění z nápravného zařízení. „Tímto projektem se určitě zlepší komunikační podmínky odsouzených i jejich rodin. Samozřejmě, ruku v ruce s tím je třeba upravit i příslušnou legislativu, která plně neodpovídá dnešním potřebám. Naše nízké náklady na služby garantují velké finanční úspory oběma stranám. Na rozdíl od stávajícího systému jsou hovory u FreePhonu účtovány po vteřinách, ne po minutových intervalech. V každém zařízení, kde působíme, šetříme jednotky miliónů korun ročně právě na úspoře času zaměstnanců jednotlivých nápravných zařízeních. V případě rozšíření do všech vězeňských jednotek na našem území by se tak jednalo o úsporu v řádech desítek miliónů korun české vězeňské službě,“. Naše minimální odhady jsou postavené na údajích z Pražské Pankrácké věznice, která ovšem není jedna z těch „českých typických“ a v našich propočtech to zohledňujeme. Celkové odhadované úspory by se mohli pohybovat nejméně kolem 30 milionů korun ročně, říká Eliyahou Marciano, zástupce české pobočky.
V současné době probíhá Vězeňskou službou ČR hodnocení pilotního projektu, který byl nainstalován do třech českých věznic, mezi které patřila věznice Pankrác, Příbram a Stráž pod Ralskem a měl by se dle schválené dohody rozvíjet do dalších věznic.
Postupné výsledky pilotního projektu v České republice jsou více než dobré. Pozitivní ohlasy se systémem i poskytovaným servisem jsou od personálu věznic i chovanců nápravných zařízení, kde je FreePhone instalován. Prospěšnost systému potvrzuje mimo jiné i vyjádření ředitelů věznic týkající se chování vězňů. V místech, kde je k dispozici FreePhone, jež výrazně zlepšuje propojení vězně s rodinou a světem za vysokými zdmi, co dopočtu telefonátů se výrazně zklidňuje sociální klima odsouzených, ve srovnání s těmi kde není. „Obecně lze říci, že kontakt vězněných osob nebo kohokoliv, kdo je nějakým způsobem izolován od jemu blízkých lidí, výrazně snižuje psychickou tenzi. Takový člověk prožívá méně úzkosti a nejistoty ohledně toho, co se děje venku. Cítí větší podíl na společném životě, má větší šanci podílet se na společném plánování budoucnosti. A toto snižování tenze má pozitivní vliv na celkové prožívání a chování odsouzeného, který je pak klidnější a nedá se tak lehce vyvést z rovnováhy. Takoví lidé se pak méně často dopouštějí autoagresivního jednání
a snižují se i tendence k projevům agresivního chování vůči druhým,“ říká PhDr. Václav Jiřička, vedoucí psycholog Generálního ředitelství Vězeňské služby ČR.
Na základě dosažených výsledků vyžadují FreePhone také zástupci věznic a uvěznění v zařízeních, kde dosud nebyl instalován. Rozhodnutí je aktuálně v kompetenci vedení Vězeňské služby České republiky a Ministerstva spravedlnosti. „Věříme, že vysoké možnosti úspor, efektivita, kvalita a mezinárodní renomé bude pro sektor vězeňství, který již mnoho let bojuje s nedostatkem zdrojů, velkým přínosem,“ uzavírá Marciano.
O společnosti M-Communications:
Skupina M-Communications se je předním světovým poskytovatelem telekomunikačních a bezpečnostních systémů pro vězeňské služby. Působí v několika zemích Evropské unie, v Izraeli a Mexiku. Mezinárodní asociace vězeňských a nápravných systémů (ICPA) považuje systém společnosti M-Communications za jedno z nejlepších řešení v dané oblasti. Společnost byla založena v roce 2009 a je v soukromém vlastnictví předních technologů a veteránů konstrukcí bezpečnostních systémů vězeňských služeb. Její klíčovou zásadou je respektování přísných bezpečnostních požadavků a místních zákonů včetně přínosu přidané hodnoty do jednotlivých míst, kde společnost působí. Další informace naleznete na: http://cz.freephonecom.com/.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva