Studium na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT má smysl

27.01.2021 10:54 | Zprávy

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v pátek dne 29. ledna zve všechny zájemce o studium na on-line Den otevřených dveří, ve kterém představí možnosti studia na fakultě, podrobnosti k přijímacímu řízení a mnoho dalšího. V živých chatech se budou moci návštěvníci ptát studentů i pedagogů na vše, co je o studiu zajímá.

Studium na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT má smysl
Foto: ČVUT
Popisek: ČVUT, logo.

Pro on-line Den otevřených dveří vznikla speciální webová stránka ZDE, na které mají zájemci všechny informace přehledně k dispozici. On-line Den otevřených dveří začíná v pátek 29. ledna ve 13 hodin živě, zájemci jej budou moci sledovat také na Facebooku a YouTube, provázet jím bude student fakulty Bc. Marek Tošovský.

Program zahájí děkan fakulty prof. MUDr. Jozef Rosina, Ph.D., MBA a proděkan pro studium a pedagogickou činnost doc. Mgr. Zdeněk Hon, Ph.D., který uchazeče seznámí se základními informacemi o studiu a přijímacím řízení a který bude k dispozici k následným dotazům na chatu.

O půl hodiny později odvysíláme příběh o unikátním vývoji nouzového plicního ventilátoru CoroVent. Na jeho vývoji se podíleli také student fakulty Bc. Šimon Walzel, budoucí biomedicínský inženýr, a MUDr. Lenka Horáková, kteří budou připraveni v chatu odpovídat zájemcům na jejich dotazy.

Následovat budou krátká videa s představením jednotlivých studijních programů. Ke každému programu budou poté spuštěny samostatné chaty, ve kterých budou na dotazy odpovídat studenti a pedagogové těchto programů

Proděkan pro pedagogiku, doc. Mgr. Zdeněk Hon, Ph.D. upřesňuje: "Pevně věříme, že ačkoli se se zájemci o studium nemůžeme setkat v prostorách fakulty, náš on-line Den otevřených dveří jim fakultu virtuálně přiblíží, zodpoví všechny jejich otázky, a to vše jim pomůže při rozhodování o jejich budoucím studiu." Více o akci, studijních programech a Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT naleznete na stránkách ZDE.

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT v Praze se sídlem v Kladně je druhou nejmladší fakultou Českého vysokého učení technického v Praze a současně jedinou veřejnou vysokou školou ve Středočeském kraji. Fakulta byla založena v roce 2005 transformací Ústavu biomedicínského inženýrství a v současné době je počet studentů, kteří na ní studují v bakalářském, magisterském i doktorském studiu cca 1500. Více informací najdete ZDE.

České vysoké učení technické v Praze patří k největším a nejstarším technickým vysokým školám v Evropě. V současné době má ČVUT osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství, informačních technologií) a studuje na něm přes 18 500 studentů. Pro akademický rok 2019/20 nabízí ČVUT svým studentům 170 akreditovaných studijních programů a z toho 53 v cizím jazyce. ČVUT vychovává odborníky v oblasti techniky, vědce a manažery se znalostí cizích jazyků, kteří jsou dynamičtí, flexibilní a dokáží se rychle přizpůsobovat požadavkům trhu. ČVUT v Praze je v současné době na následujících pozicích podle žebříčku QS World University Rankings, který hodnotil 1620 univerzit po celém světě. V celosvětovém žebříčku QS World University Rankings je ČVUT na 498. místě a na 9. pozici v regionálním hodnocení „Emerging Europe and Central Asia“. V rámci hodnocení pro „Engineering – Civil and Structural“ je ČVUT mezi 151.–200. místem, v oblasti „Engineering – Mechanical“ na 201.–250. místě, u „Engineering – Electrical“ na 201.–250. pozici. V oblasti „Physics and Astronomy“ na 201. až 250. místě, „Natural Sciences“ jsou na 283. příčce. V oblasti „Computer Science and Information Systems“ je na 251.–300. místě, v oblasti „Mathematics“ a „Material Sciences“ na 301.–350 místě a v oblasti „Engineering and Technology“ je ČVUT na 256. místě. Více informací najdete ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Zase jen řeči

Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha opět poskytne dotace na podporu služeb pro rodinu

19:28 MHMP: Praha opět poskytne dotace na podporu služeb pro rodinu

Radní hl. m. Prahy v pondělí podpořili poskytnutí dotací v rámci Programu v oblasti rodinné politiky…