ÚOHS: Kulatý stůl o budoucnosti veřejných zakázek

25.01.2024 19:02 | Tisková zpráva

Zástupci Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se dnes zúčastnili kulatého stolu, v rámci něhož byla předmětem debaty otázka, zda je nezbytná reforma dozoru nad zadáváním veřejných zakázek. Okruhy jednotlivých témat pak kopírovaly leitmotiv návrhu reformy předložené Ministerstvem pro místní rozvoj. Kulatý stůl pořádal časopis Veřejné zakázky v prostorách Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

ÚOHS: Kulatý stůl o budoucnosti veřejných zakázek
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Akce, kterou moderoval šéfredaktor pořádajícího časopisu Michal Petřík, se zúčastnila desítka státních i nevládních organizací, které jsou z různých ohledů zapojeny do dozoru a kontroly veřejných zakázek nebo se jím ve své profesní praxi zabývají.

Kromě ÚOHS, který zastupovala místopředsedkyně Markéta Dlouhá a ředitelka odboru druhostupňového rozhodování Iveta Pospíšilíková, se diskuze zúčastnili zástupci Ministerstva pro místní rozvoj, které navrhuje pro tuto oblast zásadní změny. Dále byly zastoupeny Nejvyšší správní soud a Krajský soud, jelikož navrhovaná reforma má dopad i do soudního rozhodování, Ministerstvo financí, Svaz měst a obcí, Univerzita Karlova, Masarykova univerzita, Národní centrála proti organizovanému zločinu, Svaz podnikatelů ve stavebnictví a neziskové organizace. Zahraniční zkušenosti zprostředkoval zástupce slovenského Úradu pre verejné obstarávanie.

Většina účastníků kulatého stolu byla toho názoru, že dozoru nad veřejným zadáváním v České republice prospěje případná postupná a systematická evoluce než překotné a nepromyšlené revoluční změny.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: České jaderné elektrárny splňují mezinárodní normy ochrany životního prostředí

13:33 ČEZ: České jaderné elektrárny splňují mezinárodní normy ochrany životního prostředí

Temelín i Dukovany splňují požadavky mezinárodní normy pro řízení ochrany životního prostředí. Takov…