Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Dva řopíky se stanou součástí naučné stezky

03.02.2023 7:29 | Tisková zpráva

ÚZSVM v Chomutově předal bezúplatně dvě stavby stálého lehkého opevnění, tzv. řopíky, muzeu československého opevnění Na Kočičáku. Po své rekonstrukci řopíky rozšíří naučnou stezku o historii vojenských pevností.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Dva řopíky se stanou součástí naučné stezky
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Bunkry stojí u Černovic u Chomutova na pozemcích, které vlastní Muzeum československého opevnění z let 1936-1938 Na Kočičáku, a to o ně také projevilo zájem. Tento spolek postupně při obnově historické pevnostní linie z roku 1938 rekonstruuje objekty lehkého opevnění. Na Chomutovsku již obnovil a natřel 21 staveb z let 1936 a 1937 a dalších 8 i mimo okres. Dlouhodobým cílem spolku je vytvořit ucelenou podobu několikakilometrové zrekonstruované linie. Na ní bude k vidění přes 25 pevností lehkého opevnění určených původně pro bezprostřední obranu hranic Československa. Sloužit budou k osvětě historie příhraničních vojenských pevností a s tím spjaté předválečné historie Chomutovska. Řopíky zůstanou veřejně přístupné.

Muzeum dlouhodobě a aktivně realizuje projekt zrekonstruování kulturní památky v přírodě. Veřejnost se zde seznámí například s problémy spojené se vznikem republiky, s vojensky potlačovanými povstáními v německy mluvících částech v pohraničí v letech 1918 až 1919, dozví se informace o reformě armády, o zbrojení na obranu vlasti, o budování železobetonových pevností, o přípravách na válku, o Mnichovské dohodě a dalších historických zajímavostech, které se týkají naší vlasti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Americká cla ohrožují globální růst. EU musí jednat jednotně a pragmaticky

19:28 Hospodářská komora: Americká cla ohrožují globální růst. EU musí jednat jednotně a pragmaticky

Zavedení 20% amerických cel vůči dovozu z Evropské unie je špatnou zprávou pro obě strany Atlantiku.…