Úřad vlády: Finanční podporu za dobu epidemie dostanou i nestátní kulturní památky, roušky a respirátory odloží žáci i ve zbylých krajích

15.06.2021 12:39 | Zprávy

Nárok na finanční pomoc od státu za nařízené uzavření budou mít nově i nestátní vlastníci nemovitých kulturních památek, které jsou běžně přístupné veřejnosti.

Úřad vlády: Finanční podporu za dobu epidemie dostanou i nestátní kulturní památky, roušky a respirátory odloží žáci i ve zbylých krajích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Před Úřadem vlády

S rozšířením dotačního programu Covid – Kultura i na tyto subjekty vyslovila souhlas vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 14. června 2021. Schůzi vlády předcházelo jednání členů kabinetu s představiteli Asociace krajů ČR.

Nestátní vlastníci a provozovatelé hradů, zámků, církevních objektů či skanzenů budou moci od státu získat úhradu až 80 procent provozních nákladů vztahujících se k činnosti provozování kulturní nemovité památky za rok 2020, a to formou paušálu z rozdílu prodaných vstupenek v roce 2019 za měsíce březen, duben, květen, říjen, listopad a prosinec a 2020 za stejné období. Jeden podnikatelský subjekt, který provozuje celoročně či sezónně veřejně přístupnou nemovitou kulturní památku v jiném než státním vlastnictví zpřístupněnou za vstupné, bude moci získat až čtyři miliony korun. Umožní to rozšíření dotačního programu Ministerstva průmyslu a obchodu Covid – Kultura, které vláda odsouhlasila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: Tisková zpráva

Senioři jsou jediná skupina, která od 2020 netratila

A není to snad pravda? Vždyť pracujícím klesají zejména kvůli inflaci mzdy, zatímco důchodcům důchody rostou. Komu je dorovnávám příjem tak jako důchodcům? Netvrdím, že máme hodit důchodce přes palubu, nezaslouží si to, ale cožpak si my ostatní zasloužíme takové mzdy? My třeba o důchodců navíc nemám...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České dráhy: Ve Středočeském kraji vyjíždějí na koleje modernizované RegioSpidery

11:27 České dráhy: Ve Středočeském kraji vyjíždějí na koleje modernizované RegioSpidery

Cestujícím ve Středočeském kraji začínají sloužit další moderní regionální vlaky. České dráhy zaháji…