V Karolinu se sešla Mezinárodní rada Univerzity Karlovy

09.04.2018 13:10 | Zprávy

V Karolinu se uskutečnilo dvoudenní zasedání Mezinárodní rady Univerzity Karlovy. Mezinárodní rada UK se schází pravidelně v Praze na pracovním zasedání, většinou při významných výročích UK. V letošním roce se setkala u příležitosti 670. výročí založení Univerzity Karlovy.

V Karolinu se sešla Mezinárodní rada Univerzity Karlovy
Foto: Univerzita Karlova
Popisek: Univerzita Karlova

Špičkoví světoví vědci přijeli na pozvání rektora UK prof. Tomáše Zimy, aby se zúčastnili jednání tohoto poradního orgánu UK. Do Prahy přijeli francouzská bohemistka Marie-Elizabeth Ducreux, francouzská matematička Maria J. Esteban, emeritní generální ředitel CERN Rolf-Dieter Heuer, přední světový neurolog Joseph Jankovic, odborník na biologii retrovirů Hans-Georg Kräusslich, významný slovenský diplomat a bývalý předseda Mezinárodního soudního dvora v Haagu Peter Tomka a nizozemský ekonom a politik Jozef Mathias Ritzen. „Cílem Mezinárodní rady UK, která byla založena v roce 2014, je napomoci k vyšší kvalitě vědecké a vzdělávací práce na UK tak, aby ještě lépe obstála v mezinárodním srovnání a potvrdila svou úlohu mezinárodně respektované „research university,“ uvedl rektor UK Tomáš Zima.

Členové Mezinárodní rady UK jednali 4. a 5. dubna 2018 o trendech ve vědecké a vzdělávací práci UK, o výzkumných programech realizovaných na UK, o univerzitních centrech excelence, o institucionálním rozvoji, o systému vnitřního financování a dalším rozšiřování spolupráce ve vědecké a pedagogické práci. Na zasedání byla rovněž tradičně prezentována vědecká a výzkumná činnost fakult UK, tentokrát Právnická fakulta a Přírodovědecká fakulta.

Mezinárodní rada (International Advisory Board): https://www.cuni.cz/UK-6792.html

Univerzita Karlova byla založena v roce 1348 a patří mezi nejstarší světové univerzity. V současnosti má 17 fakult (14 v Praze, 2 v Hradci Králové a 1 v Plzni), 4 vysokoškolské ústavy, 5 dalších pracovišť pro vzdělávací, vědeckou, výzkumnou, vývojovou a další tvůrčí činnost a pracoviště pro poskytování informačních služeb, 5 celouniverzitních účelových zařízení a rektorát jako výkonné pracoviště řízení UK. Univerzita je nejvýkonnější vědeckou institucí v ČR, jak ukazuje např. hodnocení vědeckých výstupů Radou pro výzkum, vývoj a inovace. Univerzita má přes 8000 zaměstnanců, z toho více než 4600 akademických a vědeckých pracovníků. Na UK studuje více než 48 000 studentů, což je zhruba jedna šestina všech studentů v ČR, kteří studují ve více než 300 akreditovaných studijních programech s více než 600 studijními obory. Univerzitu ročně absolvuje zhruba 8000 studentů. Univerzita Karlova patří mezi pět evropských univerzit, které se těší největšímu zájmu zahraničních studentů v rámci programu Erasmus. Podle průzkumu Reflex 2013–2014 Pedagogické fakulty UK vykazují absolventi UK dlouhodobě nejnižší míru nezaměstnanosti mezi veřejnými vysokými školami. Finanční ohodnocení absolventů UK na trhu práce patří k nejvyšším.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Skandál týkající se sexuálního a fyzického zneužívání dětí v německých mateřských školách

Německem a Rakouskem otřásá skandál týkající se sexuálního a fyzického zneužívání dětí v mateřských školách. Nadace „Original Play“ zde čelí těžkým obviněním z poskytování služeb pedofilům a následnému přístupu do mateřských škol, kde v rámci her mělo podle výpovědí dětí a jejich rodičů a psychologů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Hlavní město získalo ocenění v oblasti elektronizace veřejné správy

7:23 MHMP: Hlavní město získalo ocenění v oblasti elektronizace veřejné správy

V rámci letošního 19. ročníku soutěže Egovernment The Best 2024, která oceňuje nejzajímavější projek…