Věznice Plzeň se tak zařadila mezi desítku českých věznic, kde je program pod vedením převážně vězeňských kaplanů od roku 2019 realizován. Skupinový kurz pro 12 adeptů trvá devět týdnů s časovou dotací 90-150 minut na lekci. Tento restorativní program na základě interaktivního studia Markova evangelia odsouzeným ukazuje, že i pro ně existuje jiná cesta. Je to počátek procesu, jak změnit svoje vnímání sebe, jiných i Boha. Vězněné osoby jsou motivovány k proměně života bez násilí a jiného kriminálního chování, jdou cestou k vnitřnímu uzdravení a odpovědnému postoji k reintegraci do společnosti. Tedy i ke snížení recidivy, což je jedna z priorit českého justičního systému.
Vězňovu cestu (The Prisoners Journey) do České republiky přináší nezisková organizace Mezinárodní vězeňské společenství. Prison Fellowship International byla založena roku 1973 . Dnes je to největší mezinárodní dobrovolnická organizace působící přibližně ve 120 zemích světa, je známa celou řadou efektivních programů pro vězněné osoby i jejich rodiny v rámci vězeňské i postpenitenciární služby. Podrobnější informace lze získat v posledním čísle Českého vězeňství (2/2022, str. 26) a webových stránkách ZDE.
Blažej Pelán, kaplan
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva