Průběh soutěže a způsob hodnocení
Ústředním tématem soutěže vyhlášené dne 9. 10. 2015 na webu Úřadu vlády ČR byla rovnost žen a mužů. Téma se se dále dělilo na následující oblasti: domácí a genderově podmíněné násilí aslaďování pracovního a soukromého života.
K poslednímu možnému termínu pro zaslání prací, dne 1. 12. 2015, se do soutěže přihlásilo celkem 9 bakalářských a 8 diplomových prací. Oddělení rovnosti žen a mužů stanovilo pro posouzení všech přihlášených prací dvě tříčlenné komise (jednu pro kategorii bakalářské a jednu pro kategorii diplomové práce). Hodnotící ohodnotili/y všechny přihlášené práce v dané kategorii (bakalářská nebo diplomová práce) slovně a body z hlediska čtyř kritérií uvedených při vyhlášení soutěže na webu Úřadu vlády ČR, a sice originality, přínosu pro odbornou i laickou veřejnost, nabízené nové perspektivy a využitelnosti dané práce.
Obě komise se sešly dne 28. 1. 2016 na zasedání v budově Úřadu vlády, kde jednaly na základě slovního a bodového ohodnocení o výsledném pořadí přihlášených prací.
Výsledky v kategorii bakalářská práce
- 1. místo: Kristýna Hondlíková – Podoba a vývoj hodnocení dopadů regulace na rovnost mužů a žen na pozadí rámce konceptu gender mainstreaming
- 2. místo: Irena Lištiaková – Nestandartní formy práce, příklad Green Ways s.r.o.
- 3. místo: Anna Jasková – Administrativní práce jako svobodná volba?
Komise v kategorii bakalářská práce nadto uděluje zvláštní uznání následujícím pracím:
- Lucie Bohdalová – Motivace vstupu žen do politiky na komunální úrovni: případová studie Olomouce
- Monika Laurincová – Prípadová štúdia inštitúcií poskytujúcich dennú starostlivosť o deti do 3 rokov v meste Brne
Výsledky v kategorii diplomová práce
Společné první místo:
- Josef Petr – Jak otevřít dveře mužům? Projekt Patron: příklad zapojení mužů v oblastech občanského, veřejného a soukromého života, které dlouhodobě postrádají jejich větší participaci
- Lucie Poláčková – České střetávání s takzvanou ženskou obřízkou
S ohledem na totožnou kvalitu dvou nejlepších prací uděluje komise v kategorii diplomová práce oběma uvedeným pracím společné první místo.
Komise neuděluje zvláštní uznání ani jiné ocenění žádné z dalších přihlášených diplomových prací.
Ocenění autoři a autorky se zúčastní
- slavnostního předání certifikátu
- prezentace práce na akcích Oddělení rovnosti žen a mužů Úřadu vlády ČR (příspěvek na studentské konferenci a tiskové konferenci k soutěži, či vystoupení na zasedání některého z výborů, pracovních skupin apod.)
Na slavnostní předání certifikátu a prezentaci oceněných prací budou zváni/y všichni a všechny soutěžící, všichni členové a všechny členky hodnotících komisí i široká veřejnost. O termínu a místě konání akce bude Oddělení předem informovat. Vítězům a vítězkám v jednotlivých kategoriích bude nad to nabídnuta stáž na Oddělení rovnosti žen a mužů Úřadu vlády ČR.
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, Mgr. Jiří Dienstbier srdečně gratuluje všem oceněným a děkuje všem soutěžícím za účast v soutěži a zájem o dané téma. Dále děkuje členům a členkám hodnotících komisí za jejich čas a patřičnou péči, kterou hodnocení prací věnovali/y.
Oddělení se připojuje ke gratulaci a poděkování všem soutěžícím i hodnotícím. Zároveň chce povzbudit všechny soutěžící, aby se tématem rovnosti žen a mužů nadále zabývali/y. Oddělení proto nabízí všem soutěžícím, že jim bude pro účely dalšího akademického výzkumu v oblasti rovnosti žen a mužů plně k dispozici.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva