Mladý aligátor zvládl přibližně jednodenní cestu ve speciální transporní bedně zcela bez problémů. Při přesunu do expozice uvnitř tropického pavilonu Zoo Jihlava byl samec změřen a byly mu odebrány vzorky z kloaky k bakteriologickému vyšetření. Nyní ho čeká minimálně třicetidenní karanténa.
„Se samicí, pocházející původně z nizozemského Emmenu, se samec setká nejdříve v dubnu příštího roku. Do té doby se budou seznamovat přes kontaktní bariéru, aby si případně nemohli ublížit,” vysvětluje ředitel Zoo Jihlava Jan Vašák.
„Sehnat čínského aligátora, je extrémně těžký úkol. Jde totiž o jednoho z nejvzácnějších zástupců řádu krokodýli, kam kromě krokodýlů patří právě aligátoři, kajmani a gaviálové. Tím, že v současnosti máme pár aligátorů čínských, jsme však v našem snažení vlastně stále na začátku. Nejtěžším úkolem totiž bude snaha o jejich rozmnožení, což je stále oříšek i pro ty nejzkušenější chovatele,” dodává Vašák.
Aligátoři čínští jsou spolu se známějšími a většími aligátory severoamerickými jedněmi ze dvou druhů aligátorů. V Číně žijí v subtropickém pásmu, takže jsou relativně chladnomilní a ke svému rozmnožování dokonce potřebují zimní odpočinek při teplotách kolem 12 – 15°C. Živí se bezobratlými živočichy, jakými jsou třeba korýši, dále rybami a dalšími drobnými obratlovci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva