„Stalo se tak v důsledku chronických potíží zažívacího traktu spojených s vysokým stářím. Návštěvníci ho ve výběhu mohli vidět naposledy včera, kdy se pomyslně přišel rozloučit na komentované krmení“, uvádí zooložka Ing. Jitka Vokurková. „Do budoucna se s gepardy olomoucká veřejnost jistě zase setká, jen ne hned. Je třeba zahájit jednání s koordinátorem této nejohroženější kočky Afriky, která v důsledku ztráty přirozeného prostředí, lidského faktoru a ilegálního obchodu žije v nízké populaci, čítající zhruba 7500 jedinců,“ dodává ředitel zoo Dr. Ing. Radomír Habáň.
CHOV V ZOO OLOMOUC
Olomoucká zoo chová gepardy od roku 1999. Rok 2004 se nesl ve znamení pětek. Zoo ve Dvoře Králové nám zapůjčila pětiletou samici Massaru, která ve spojení s naším pětiletým samcem přivedla na svět paterčata. Celkově se v zoo úspěšně odchovalo 12 mláďat.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva